Як відкрити кафе на трасі.

Перебуваючи в дорозі, більшість водіїв і пасажирів використовують послуги точок швидкого харчування, розташованих на трасі . Щоб відкрити придорожнє кафе і почати свій бізнес, необхідно підготувати великий пакет документів та погодити їх у всіх інстанціях.
Вам знадобиться
 • - заява в адміністрацію;
 • - постанова;
 • - свідоцтво ІП (або реєстрація ЮЛ);
 • - бізнес-план і проект;
 • - дозвіл адміністрації;
 • - архітекторський проект і ескіз;
 • - акт узгодження;
 • - висновок комісії з адміністрації;
 • - укладення пожежників;
 • - висновок СЕС.
Інструкція
1
Якщо ви плануєте відкрити кафе на трасі, вам необхідно отримати місце, де ви розташуєте точку швидкого харчування. Зверніться в дорожньо-будівельне управління і дізнайтеся, до якого району відноситься земельна ділянка, який ви підібрали для будівництва.
2
Зверніться до районної адміністрації з заявою про надання обраної земельної ділянки у власність або оренду.
3
Увійдіть в якості індивідуального підприємця або юридичної особи. Для відкриття кафе достатньо мати свідоцтво ІП. Якщо ви плануєте відкрити мережу придорожніх точок швидкого харчування, і кількість обслуговуючого персоналу, який ви візьмете для роботи, перевищуватиме 50 осіб, вам буде потрібно реєстрація як ЮЛ.
4
Складіть бізнес-план і проект. Зверніться до адміністрації для затвердження ваших документів. Вам видадуть дозвіл на відкриття точки швидкого харчування.
5
Як тільки ви отримаєте постанову на передачу земельної ділянки для організації придорожнього кафе у власність або в оренду, викличте ліцензованого архітектора для складання проекту і ескізу будівлі для кафе і підбиття інженерно-технічних комунікацій. Але перед цим зареєструйте договір оренди або оформіть права власності, звернувшись в ФУГРЦ.
6
З проектом і ескізом зверніться у відділ архітектури та містобудування. Вам видадуть акт узгодження, який ви зобов'язані підписати в адміністрації, в районних комунальних системах, в протипожежної охорони, в СЕС.
7
З підписаним актом знову зверніться у відділ архітектури. Вам видадуть дозвіл на будівництво.
8
Після завершення будівництва запросіть комісію для огляду побудованого споруди і для винесення заключного вердикту.
9
Але навіть це ще не все. Щоб вам дозволили відкрити кафе, запросіть уповноважених представників санітарної епідеміологічної станції. Ваше кафе оглянуть і видадуть висновок про можливість відкриття. У будівлі повинні бути водопровід, каналізація, туалет для відвідувачів, зона для вмивання.
10
Заключний вердикт повинні винести і представники протипожежної охорони району.
11
Тільки отримавши всі дозволи, ви зможете найняти персонал і почати свій бізнес.
Щоб відкрити придорожнє кафе , необхідно знайти ліквідне приміщення, яке задовольняє всім необхідним вимогам. Специфіка формату припускає, що воно повинно знаходитися поруч із жвавою магістраллю, адже значну частину гостей в придорожніх кафе складають спонтанні візитери.
Вам знадобиться
 • - бізнес-план;
 • - концепція;
 • - приміщення;
 • - дизайн-проект;
 • - обладнання;
 • - персонал;
 • - продукти.
Інструкція
1
Розробіть концепцію підприємства харчування. Не варто вважати, ніби придорожнє кафе - це не ресторан, тому маркетингові закони тут не працюють. Щоб у вашому закладі була хороша оборотність посадочних місць, необхідно досконально пропрацювати переваги цільової групи. Виходячи з цього, в концепції повинна знайти відображення взаємозв'язок назви, інтер'єру, меню, сервісу тощо. Іншими словами, даний документ - описова частина вашого майбутнього бізнесу, якщо завгодно - задум.
2
Складіть бізнес-план. Робити це рекомендується вже після того, як вибрано приміщення, але до остаточного прийняття рішення. Власне, підписувати договір оренди слід, коли вже маються розрахунки. Без них ваше кафе залишається не більше ніж фантазією. У бізнес-плані в обов'язковому порядку передбачте виробничу, фінансову і маркетингову частини. При необхідності залучення позикових коштів - прикладіть інвестиційний план. Тільки бізнес-план, оформлений відповідним чином, здатний викликати довіру серйозних інвесторів.
3
Запросіть представників наглядових органів для консультації. Особливо це актуально, якщо раніше на даному місці не було підприємства харчування. Фахівці Росспоживнагляду і пожежної інспекції допоможуть визначитися з технічною частиною підготовки приміщення, можливо - підкажуть виконавця. Слідуючи цим шляхом, потім буде легше отримати дозвільні документи.
4
Приступайте до ремонту. Технічні роботи завжди повинні передувати косметичної обробці, ніяких відкладених «на потім» незавершених робіт залишатися не повинно. Після закінчення ремонту замовляйте технологічне обладнання та меблі. В кінці цього етапу отримаєте необхідні дозволи на відкриття закладу та подайте документи на алкогольну ліцензію.
5
Знайдіть шеф-кухаря і розробіть меню. Придорожнє кафе має пропонувати переважно просту добротну домашню кухню і містити в меню смачні, але нескладні з точки зору технології приготування страви. Не на останньому місці фінансове питання: ці страви не слід робити дорогими.
6
Найміть решта персоналу. Випереджати найм повинно складання штатного розкладу і розробка посадових інструкцій. Не прагніть до економії на заробітних платах. Як показує досвід, краще їх встановити на середньому для вашого міста рівні. Якщо фонд оплати праці лягає непосильним тягарем на бюджет кафе , передбачте постійну і змінну частини, тобто, фіксований оклад і бонусну систему.
7
Продумайте способи зовнішньої реклами. При можливості замовте білборди або хоча б «перетяжки». Розробіть акції, спрямовані на крос-маркетинг. В даному випадку під ним розуміється перехресний обмін потенційними клієнтами з компаніями, розташованими в безпосередній близькості від вашого кафе , наприклад, заправними станціями та ін. Для підприємств харчування всіх без винятку форматів ефективне просування вкрай важливо, без нього складно вивести ресторан або кафе в зону беззбитковості.