Як вибрати чавунну сковорідку.

Чавунні сковороди, якими користувалися ще прабабусі, і сьогодні залишаються найкращим вибором домогосподарок. Чавун не схильний деформацій, екологічно безпечний, робить їжу дивно смачною, а також володіє антипригарним ефектом.
Інструкція
1
При покупці чавунної сковороди запам'ятайте: чим вона важча, тим краще. Орієнтуючись на вагу, ви уникнете придбання вироби з інших сплавів, які видаються нечистими на руку продавцями за чавун. Відповідно до ГОСТ Р 52116-2003, «правильна» товщина дна і стінок посуду для смаження і тушкування повинна бути 3-4 мм. Перевірте відсутність задирок, заливок, гострих кромок, тріщин, пригару. Дно не повинно бути викривленим або опуклим.
2
Подумайте над формою чавунної сковороди. Вона буває круглої, квадратної, овальної. Овальна хороша для приготування риби, квадратна вважається більш місткою, ну а кругла якось звичніше.
3
Визначтеся, якого розміру повинна бути сковорода. Кругла, приблизно 20 см в діаметрі, з бортиками висотою 4-5 см, є універсальною. Сотейники гарні для гасіння. Для приготування млинців підійде сковорода з низькими бортиками, діаметр - залежно від того, якої величини випічку ви хочете отримати. В асортименті виробів дорогих марок зустрічаються і спеціальні сковороди для оладок, пампушок, глазуньи. Їх легко можна дізнатися за специфічною жарочной поверхні, на якій є поглиблення або перегородки.
4
Вибирайте сковороду з кришкою: вона знадобиться і для гасіння, і при смаженні, щоб уберегти кухню від масляних бризок. Кришки можуть бути скляними, чавунними або з інших матеріалів (сталевими, алюмінієвими). Перший варіант дозволяє краще контролювати процес приготування їжі, другий зробить блюдо особливо смачним при гасінні. Цікаво, що хоча ГОСТ Р 52116-2003 не передбачає комплектацію чавунного посуду чавунними кришками, купити таку «солодку парочку» все ж можна, особливо на ринках. Сталеві і алюмінієві кришки не володіють достоїнствами ні скляних, ні чавунних кришок, тому є найгіршим варіантом.
5
Якщо ви боїтеся, що чавунна сковорода без покриття може заіржавіти, а таке іноді трапляється, зупиніть свій вибір на емальованому виробі. Тут, однак, теж є свій недолік: як відомо, емаль схильна сколів і її частинки можуть потрапити в їжу. Насправді чавунна сковорода без покриття набагато довговічніші, а достатньої профілактикою іржі є правильний догляд. Після кожного миття начиння необхідно витирати насухо і змащувати невеликою кількістю рослинної олії.
6
Придбайте виріб з дерев'яною ручкою або ручкою з жароміцного пластика. Хоча пластик не так екологічний, як дерево, зате він не підгорить, якщо випадково опиниться над працюючою газовим пальником. Коли планується, що сковорода буде частою гостею в духовці, виберіть виріб з цільної чавунної або знімною ручкою. Довговічний перший варіант поганий тим, що чавунна ручка сильно нагрівається і довго остигає, це може призвести до опіку. У той же час кріплення знімною ручки, на жаль, не завжди служить так само довго, як сама сковорода. Якщо вже схилятися до такого варіанту, зупинити вибір краще на відкритому болтове з'єднання: воно вважається найбільш «невбиваним». Тим часом, очевидний і його «мінус» - доводиться витрачати час на привинчивания-відгвинчування.
7
Звертайте увагу на умовні позначення на етикетках і ярликах. За ГОСТом Р 52116-2003 вони повинні включати найменування продукції, вказівка на діаметр, висоту або місткість, наявність ручки і кришки. Відомості про сертифікацію (знак відповідності) може бути нанесений як на сам виріб, так і бути присутнім на упаковці, етикетці, супровідної документації.