Як визначити стан здоров'я по нігтях.

Тривалі медичні дослідження довели той факт, що станом нігтів можна діагностувати різні захворювання на ранніх етапах, задовго до прояву будь-яких симптомів. Китайські доктора кілька століть накопичували знання про способи визначення хвороб за формою і зовнішньому вигляду нігтів людини.
Інструкція
1
Вивчіть уважно нігтьові лунки. У активних курців, а також у людей з легеневими захворюваннями вони будуть тонкими і маленькими. Якщо лунка відсутній на нігті безіменного пальця, це означає можливі проблеми з обміном речовин і лімфатичною системою. Якщо ж лунок немає на всіх нігтях пальців руки, це говорить про ймовірність нестачі вітаміну В12, можливі проблеми з щитовидною залозою і порушеннях системи кровообігу. Блакитний колір лунок - ознака проблем з печінкою.
2
Зверніть увагу на забарвлення вашої нігтьової пластини. Ознакою хорошого здоров'я є ніготь ніжного рожевого кольору. Яскраво-червоне забарвлення є можливим ознакою еритреми. При жовтуватою забарвленням необхідно перевірити стан печінки. Біло-блакитний колір нігтьової пластини - привід обстежитися у гастроентеролога і невропатолога, блакитно-фіолетовий сигналізує про ймовірність вроджених вад серця. Якщо ваші нігтьові пластини придбали сірий колір, це може означати напад малярії, чорний - діабетичну гангрену або тромбоз плечової артерії.
3
Подивіться, чи немає на ваших нігтях будь-яких плям. Білі невеликі цятки можуть бути пов'язані з порушенням діяльності центральної нервової системи, а ознакою неполадок у функціонуванні мозку можуть служити жовті плями. Синюшного відтінку говорить про серцево-судинної патології. Занадто бліді нігті пов'язані з недокрів'ям, нестачею заліза, вітамінів і мікроелементів. Якщо уражена кора надниркових залоз, нігтьові пластини можуть бути білявими, а при цирозі печінки - молочно білими. Чорна пляма говорить про подногтевой гематоме.
4
Врахуйте, що ніготь безіменного пальця, «прикрашений» білими цяточками, може свідчити про відкладення в нирках кальцію. Якщо ж білі цяточки є на вказівному пальці, це говорить про можливе скупчення кальцію в легенях. Наявність коричневих або темно-жовтих розлучень на нігтях - перша ознака грибкового захворювання, також вони можуть стати результатом тривалого вживання антибіотиків.
5
У випадку, якщо ви помітили борозни на нігтьових пластинах, знайте, що в основному вони є ознаками перенесених інфекційних захворювань. Шаруються нігті, як правило, говорять про хвороби ендокринної системи, опуклі і товсті - про неполадки в роботі легенів. Псоріаз або запальні захворювання суглобів можуть сприяти появі численних ямочок на нігтях. Брак заліза в організмі може привести до поглибленим і увігнутим нігтьовим пластин.
6
Пам'ятайте, що діагностика хвороб за станом нігтів не дає стовідсоткової впевненості в наявності даних захворювань. Поставити правильний діагноз і призначити лікування може тільки досвідчений лікар.
Зовнішній вигляд нігтів може багато розповісти про стан здоров'я людини. Формування нігтьової пластини пов'язано в першу чергу з ендокринною системою, а, отже, нігті можуть повідомити про будь-якому захворюванні, навіть на початковій стадії, коли людина про нього навіть не підозрює.
Інструкція
1
Наявність темно-жовтих і коричневих розлучень на нігтях є першою ознакою грибкового захворювання або результатом дуже тривалого вживання антибіотиків.
2
Борозни на нігтьових пластинах, як правило, є ознакою перенесених інфекційних захворювань. Лікувати їх не потрібно, з часом вони зникають самостійно.
3
Про порушення кровообігу в організмі може говорити появу великої кількості білих цяток на нігтях.
4
Нігті свідчать про захворювання ендокринної системи.
5
Товсті опуклі нігті вимагають звернути увагу на роботу легенів.
6
Почорніння нігтя зазвичай викликано подногтевой гематомою.
7
Поява білих плям на нігтях говорить про брак в організмі цинку, заліза або вітамінів. Крім того, вони можуть з'являтися і після великих стресів або неправильної дієти.
8
Запальні захворювання суглобів або псоріаз можуть видати невеликі, але численні ямочки на нігтях.
9
Про нестачу заліза в організмі свідчать поглиблені і увігнуті нігті.
10
Значне утоньшение або повне зникнення лунок на нігтях так само може говорити про наявність різноманітних захворюваннях організму: -на мізинці: зашлакованность тонкого кишечника або проблеми серцево-судинної системи; -на безіменному пальці: порушення обміну речовин або захворювання лімфатичної системи; -на середньому пальці: захворювання кровоносної системи; -на вказівному пальці: наявність гінекологічних проблем; -на великому пальці: проблеми з інтелектом.
11
Про стан здоров'я людини можна судити і за кольором нігтів: -жовте нігті: наявність грибкових уражень; -сіневатие нігті: нестача в крові кисню;-білі нігті: наявність проблем з роботою печінки.
Корисна порада
Не забувайте, що чим раніше виявити захворювання, тим легше буде його вилікувати. Тому, щоб позбавити себе від проблем, дуже важливо бути уважними до свого тіла.