Як читати акорди.

Акорд - одночасне звучання двох або більше нот. Зазвичай акорди використовуються для акомпанементу основної мелодії. Тому грати їх треба вчасно, а читати легко і швидко. Існує кілька способів написання і читання акордів. Який з них вибрати - кожен вирішує сам.
Інструкція
1
Нотний спосіб. Цей спосіб хороший для тих, хто навчався в музичній школі, знає нотну грамоту та основи побудови акордів. Акорди позначаються нотами, написаними один над одним на нотному стані, п'яти лінієчку. Акорди розписані по длительностям і тактам відповідно до мелодією.
2
Літерний спосіб. З давніх часів кожна нота в гамі має всім відому назву, якому відповідають і букви латинського алфавіту: С - до; D - ре; E - ми; F - фа; G - сіль; A - ля; H - сі; і додатково - B - сі бемоль. Мажорні акорди якраз і позначаються великими літерами латинського алфавіту. Для позначення мінорних акордів до великої букви праворуч додається маленька буква «m». Наприклад, Сm - акорд до-мінор. Знаки альтерації, що підвищують і знижують ноти на півтону, також проставляються слідом за великими латинськими буквами праворуч. С # m - акорд до-дієз-мінор.
3
Крім того, існують ще й септакорди, позначення яких також проставляються праворуч від латинської назви, їх слід запам'ятати: великий мінорний - mmaj7 або m?; Великий мажорний - maj7 або?; Малий мінорний - m7; малий мажорний - 7 ; збільшений - 5 +/maj7; зменшений - про; малий зменшеними - m? або m5-/7.
4
Цифрове позначення. Найпростіше позначення акордів. Акорд позначається шестизначним числом, кожна цифра якого дорівнює номеру струни. Таким чином, перша цифра - це найтонша струна, а остання - басова, товста струна. Само числове вираження кожної цифри показує, який лад має бути затиснутий. 0 - не затиснута струна, х - струна взагалі не грається, Б - барі, ставиться перед шестизначним числом, відділяється/. Наприклад, акорд ля мажор - 020200.
5
Ще один спосіб популярного читання акордів - графічний. Шість горизонтальних паралельних ліній означають шість струн гітари. Вони нумеруються або позначаються буквами латинського алфавіту відповідно до назвою не затиснутою струни. Верхня лінія - сама тонка струна, нижня - басова. Лінії розділені поперечними рисками, визначальними лади, номер яких проставляється римськими цифрами зверху. Арабські цифри на лінії показують, яка струна повинна бути затиснута і яким пальцем. Це досить трудомісткий спосіб запису акордів, зате наочний.
6
Крім цих способів, акорди записують ще й словами, іноді комбінують декілька способів. Однак це досить громіздко і незручно.
В акорді існує найголовніша нота, що відповідає за побудову всього акорду, і ноти доповнення, що додають певний відтінок, наприклад, мінор навіває смуток, мажор додає веселощі.

Грати акорди можна як боєм, так і нотами або перебором, тому мистецтво акордів варто пізнати якомога раніше, воно вам знадобиться в будь-якому виконанні. Як правило, під акорди грають акомпанемент для будь-яких пісень, при цьому створюється мелодія фонового звучання. Щоб навчитися грі на гітарі акордами, слід запам'ятати врахувати кілька порад.

  1. Для початку необхідно вивчити самі основні акорди. Не слід вчити всі акорди разом, але вивчивши головні, надалі вам буде легко доповнювати самостійно свій запас більше новими варіантами акордів. Основні акорди - A, С, Am, D, Dm, Е, Еm, F, А7, G, G7. Це досить легкі акорди для гри. Запам'ятавши їх, ви легко зможете виконати багато пісень і доповнювати ваш репертуар.
  2. Важливий момент в навчанні - це навчитися правильно затискати акорди, в іншому випадки, надалі буде дуже складно.
  3. Чимало важливим є і вміння зробити так , щоб в акорді звучали всі ноти, які ви затискаєте. Якщо хоча б одна загубиться, звучання буде різати слух. Тому затискати акорди слід якомога ближче до ладу. Інакше, коли ви буде грати акорди, вони будуть тремтіти.
  4. У грі необхідно контролювати положення пальців. Пальці на лівій руці (вказівний, безіменний, мізинець і середній) повинні знаходитися в напівзігнутому стані, не бажано їх випрямляти, а великий палець, що впирається в гриф, повинен бути випрямлений при будь-якій ситуації. Потрібно контролювати, щоб великий палець завжди знаходився на тому ж рівні, що і вказівний.
  5. Не бажано затискати струни щосили - акорд правильніше не буде. Головне в грі - акуратність. Якщо ви запам'ятали акорд, тоді програти його не зажадає від вас особливих зусиль, до цього і слід прагнути.
  6. Під час навчання потрібно постійно перевіряти правильність акорду, при цьому права рука проводиться по струнах дуже повільно. Така перевірка дозволить з'ясувати, які струни затиснуті мало добре, чого і варто приділити особливу увагу.

З перших кроків буде досить важко правильно міняти акорди один за іншим, не збиваючись, тому звук мелодії буде переривчастим. З часом, проводячи тренування, ви прийдете до того, що ваші пальці відразу будуть вставати в правильно становище.