Як вибрати правильний фотоапарат.

Сучасна промисловість випускає безліч фотоапаратів в широкому ціновому діапазоні і з різними параметрами. Розглядаючи вітрину в магазині або досліджуючи інтернет-сайт, важливо не помилитися й вибрати правильний фотоапарат, який підійде саме вам.
Інструкція
1
Не існує універсальної камери, яка одночасно була б компактною, робила знімки високої якості і володіла сильною вбудованим спалахом. Чимось все одно доведеться пожертвувати.
2
Вирішіть, для яких цілей вам потрібен фотоапарат, і в яких умовах ви будете його використовувати. Якщо ви вирішили стати фотографом і свою кар'єру плануєте почати з покупки хорошого устаткування, зверніть увагу на «дзеркалки». Ціни на дзеркальні апарати починаються від восьмиста доларів. Однак всі необхідні насадки, змінна оптика та інші аксесуари обійдуться вам куди дорожче самого фотоапарата. Приміром, обладнання середньостатистичного американського професійного фотографа коштує 30-50 тисяч доларів.
3
Якщо поки що у вас немає таких грошей, але відступати від своєї мрії ви не мають наміру, можете придбати плівковий дзеркальний фотоапарат, який обійдеться вам дешевше.
4
Ви плануєте знімати в основному в приміщенні? Зверніть увагу на фотоапарати зі зовнішнім спалахом. При цьому слід мати на увазі, що спалах для цифрового апарата не підійде для плівкового. Крім того, вартість спалаху деколи дорівнює вартості фотоапарата.
5
На що не варто звертати уваги при виборі фотоапарата, так це на кількість мегапікселів. Вони будуть мати сенс для вас лише в тому випадку, якщо ви захочете сильно збільшити фотографію і вирізати якийсь об'єкт, розташований на задньому плані. В основному ж фотографії, зроблені на матриці з великою кількістю мегапікселів, більш галасливі, ніж зроблені на матриці з меншою кількістю.
6
Ну а якщо ж ви хочете мати фотоапарат, щоб фотографувати якісь важливі заходи, своїх друзів і близьких, побачені вами забавні моменти, як і більшість людей, то вам варто віддати перевагу надійним, недорогим і компактним апаратів, що мають сервісні центри в вашому місті. Швидше за все, вам підійдуть такі фірми, як Canon, Nikon, Olympus, Fuji, Pentax.
Мистецтво фотографії іноді називають світлописом. Це пов'язано з тим, що кінцеве зображення виходить за допомогою реєстрації світла. Кількість і властивості його отримання іменуються експозицією і вимагають ретельного розрахунку.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат з вбудованим експонометром або зовнішній єкспонометр.
Інструкція
1
В фотографії під експозицією розуміють кількість світла, реєстрованого світлочутливим матеріалом за одиницю часу. Визначається ця величина за допомогою трьох параметрів: світлочутливість, витримка і діафрагма. Для якісної фотографії необхідно знайти правильне співвідношення всіх цих елементів.
2
Збільшення будь-якого параметра експозиції на один ступінь зменшує або збільшує кількість надходить світла в два рази. Приміром, сцена, снимаемая при світлочутливості ISO 100, витримці 1/60 секунди і діафрагмі f 5.6, здається дуже світлою. Необхідно зробити кадр темніше. Для цього можна зменшити значення ISO до 50, вкоротити витримку до 1/125 секунди або зменшити значення діафрагми до 8. Для подальшого зменшення кількості світла можна користуватися як зміною одного обраного параметра, так і декількох відразу.
3
Вибрати правильну експозицію без заміру інтенсивності світла практично неможливо. Навіть якщо є певний практичний досвід, попадаються сцени зі складним освітленням, і оцінити його без спеціальних приладів безпомилково просто неможливо. Всі сучасні камери володіють вбудованим експонометром - приладом, що вимірює світло. Після закінчення своїх замірів камера сама вибере і виставить параметри експозиції. Існує декілька способів виміру світла: центрозважений, матричний і точковий. Найчастіше, перший спосіб є універсальним. Розрахунок в такому випадку ведеться виходячи з того, що пріоритетним є об'єкт, що знаходиться в центрі кадру. Якщо експозиція вас не влаштувала, скористайтеся брекетінгом і відкоригуйте її. Значення плюс будуть освітлювати кадр, а значення мінус - затемнювати.
4
Самим точним способом вимірювання експозиції є зовнішній єкспонометр. На відміну від вбудованого, він має більш складну схему і може вимірювати крім відбитого ще й падаюче світло. Це властивість істотно впливає на якість виміру.
5
Коли ви визначили кількість світла, необхідного для правильного експонування, виберіть, за допомогою яких параметрів варто його добитися. Якщо об'єкт знаходиться в русі, краще зробити витримку коротше, щоб уникнути «смазов». За допомогою зменшення значення діафрагми можна зменшити глибину різко зображуваного простору, і навпаки. Чим менше значення світлочутливості, тим більше півтонів і відтінків вийде на фотографії. Визначте, що в знімається сцені буде більш ефектно виглядати, і змініть експозицію , збільшуючи на щаблі потрібні показники і пропорційно зменшуючи непотрібні.
6
Багато чого про експозицію може сказати графік гістограми. При гармонійному фіксуванні світла він не буде вилазити за краї і залишиться всередині рамок.
7
Намагайтеся знімати тільки в raw-форматі. Навіть при значному промаху визначення експозиції, за допомогою raw-конвертера можна виправити недоліки. Особливо це стосується знімків з низьким значенням ISO. Чим вище світлочутливість, тим точніше доведеться вибирати експозицію .