Як відрізнити папугу нерозлучника-самця від самки. нерозлучник каже.

Папуги-нерозлучники приваблюють любителів птахів своїм зовнішнім виглядом і поведінкою: самка і самець створюють пару лише одного разу і зберігають вірність один одному протягом всього свого життя. Крім того, візуально вони досить схожі, тому у бажаючих отримати потомство часто виникають питання щодо визначення статевих ознак самки і самця.
Інструкція
1
Купуючи птицю, зверніть увагу на її розмір. Найкраще вибирати папугу серед кількох інших особин - тоді присутня можливість порівняння. Самка папуг-нерозлучники трохи менше, ніж самець. Але цей показник складно назвати універсальним, так як іноді різниця в розмірах ледь помітна. Крім того, особливості розвитку можуть торкнутися особини будь-якої статі, тому особливо великі самочки цілком можуть перевершувати в розмірах самця або порівнюватися з ним.
2
Подивіться на розмір дзьоба: папуга-нерозлучник чоловічої статі володіє дзьобом більшого розміру. У ряді випадків його колір набагато насиченіший, але це залежить від конкретного виду неразлучников, яких налічують не менше шести. Це стосується і окраса. Самка може бути трохи світліше самця.
3
Уважно розгляньте череп купується птиці. У самки лоб вище, ніж у самця, що формою нагадує купол. Розмір голови самки також трохи менше. Самець папуг-нерозлучники володіє злегка витягнутим черепом.
4
Якщо птахи вже утворили пару, то виділити самку нескладно: вона веде себе як справжня жінка, пріхорашіваясь перед партнером, аж до того, що вставляє між пір'ям шматочки паперу або підстилки, надаючи собі додатковий обсяг. Посадка на жердочці у самки також інша, ніж у самця папугу-нерозлучника. Якщо самець сидить практично вертикально, то самка трохи нахиляється вперед. Але в умовах магазина цей спосіб не можна вважати достовірним, так як для конкретних висновків потрібно кілька днів регулярних спостережень.
Корисна порада
Універсальний спосіб, що дозволяє точно знати, хто в парі самка або самець, стосується лише періоду розмноження. Яйця несуть тільки самки і висиджують їх також лише вони. У всіх інших випадках самостійно визначити, до якої статі належить представник пернатих, досить важко.
Папуги-нерозлучники - одні з найцікавіших і популярних мешканців російських квартир. Вони мають яскравий окрас, набагато крупніше звичайних хвилястих папужок і дуже зворушливо піклуються один про одного в період розмноження. Однак відрізнити самця від самки за зовнішнім виглядом не завжди зможе навіть досвідчений фахівець. З'ясовуємо, як це правильно зробити.
Вам знадобиться
  • нерозлучники, спостережливість і увагу
Інструкція
1
Зверніть увагу на розмір птахів. Самка зазвичай небагато крупніше самця , але якщо папужки неутворили шлюбної пари, а тримаються зграйкою, виділити самок і самців виключно за цією ознакою практично неможливо. Не забувайте про індивідуальні особливості росту і розвитку кожного птаха. Зовсім не обов'язково, що більш велика особина в підсумку виявиться самкою.
2
Подивіться на підставу дзьоба папуги та розмір голови. У самців голова дрібніше, а верхня частина основи дзьоба вже, ніж у самок. Знову ж, якщо особини відрізняються один від одного за розміром, не виключено, що голова і дзьоб також матимуть більший розмір саме через індивідуальних особливостей розвитку, тому повністю покладатися на цю ознаку не варто. Зверніть увагу на форму черепа птаха. У самців він витягнутий і приплюснуть зверху, а лоб нижче, ніж у самки. Череп самок більш короткий і куполоподібний.
3
В спокійній обстановці можна відрізнити птахів по посадці на жердочці. Подивіться на те, як тримаються папуги. Самці відрізняються більш вертикальною посадкою, самки ж, навпаки, сидять трохи розчепіривши. Зрозуміло, придивлятися до папугам слід протягом декількох днів, оскільки кожен птах може приймати різні положення залежно від свого настрою, часу доби і роду діяльності.
Зверніть увагу
Коли птахи живуть загальною зграйкою, через деякий час самі починають утворювати шлюбні пари. Тому якщо ви купуєте двох папужок відразу, купуйте вже тих, хто визначився зі своїм вибором.
Корисна порада
Є ще один спосіб розпізнати самку папугу-нерозлучника. Дорослі самки іноді починають чепуритися, засовуючи собі між пір'я шматочки паперу або тонкі гілки, представники сильної статі нічим подібним не займаються. Тому, якщо ви бачите, що птах явно демонструє бажання стати ще прекрасніше - перед вами дама.