Як позбутися від печіння в носі.

Найчастіше відчуття печіння в носі виникає на ранніх стадіях захворювання верхніх дихальних шляхів. Якщо не вжити заходів, через якийсь час нежить посилиться і може навіть перейти в хронічну форму, що загрожує важкими наслідками. Тому якщо у вас з'явився цей неприємний симптом, негайно починайте комплексне лікування.
Вам знадобиться
  • -гумові груша;
  • -Морська сіль;
  • -сухі гірчиця;
  • -Ефірні масла.
Інструкція
1
Найперше засіб від печіння в носі - промивання носа розчином морської солі. Відчуття для людини, яка не звикла до такої процедури, не дуже приємні, але результат того вартий. Для промивання знадобиться флакон з м'якого пластику з кришкою, що має отвір або сопло, або дитяча гумова груша.
2
Наберіть розчин (чайна ложка солі на склянку кип'яченої води) в наявну ємність. Потім нахиліться вперед на 90 градусів, зробіть глибокий вдих, затримайте дихання. Вставте в одну ніздрю кінчик груші або сопло флакона і повільно натисніть на ємність. Коли розчин заповнює ніс, він зазвичай випливає або через іншу ніздрю, або через рот. Висякаєтеся або сплюньте. Потім повторіть таку ж операцію з іншою ніздрею.
3
В кінці процедури видаліть залишки розчину. Для цього порожню ємність стисніть, щоб видалити з неї повітря, зробіть глибокий вдих, затримайте дихання. Потім вставте її в ніздрю і розтисніть. Все, що залишилося в носі, втягнеться в грушу або флакон. Не забудьте, що промивання носа слід робити з напіввідкритим ротом, щоб не створювати тиск на барабанні перетинки. Якщо у вас сильний нежить, чистити ніс доведеться рази три в день.
4
Після промивання зробіть гарячу ванну для ніг (40-45 градусів) з використанням сухої гірчиці. Після цієї 10-хвилинної процедури випийте теплого чаю з лимоном, малиновим або чорно-смородиновим варенням або відвар шипшини. На ноги надіньте теплі шкарпетки, насипавши в них гірчицю.
5
У випадку, якщо застуда і печіння в носі застали вас на роботі, і промивання доводиться відкласти на вечір, спробуйте скористатися одним з зволожуючих засобів, які також полегшують відходження слизу. Це лікарські препарати, у складі яких перебувають ефірні масла, наприклад ментол (м'ята перцева).
6
Якщо вам вчасно не вдалося ліквідувати перші ознаки риніту, придбайте краплі в ніс на основі розчину срібла. Вони мають протизапальну й антисептичну ефектом.
7
Спробуйте позбутися від печіння в носі за допомогою інгаляцій. Якщо у вас немає алергії, можна застосувати аромалампу. Для боротьби з нежиттю підходять масла м'яти, евкаліпта, лимона, чайного дерева, лаванди і пр. Якщо ж ви страждаєте на алергію, слід додати антигістамінні препарати.
8
В тому випадку, якщо ваші зусилля марні і запальний процес в носі посилюється, йдіть на прийом до отоларинголога.