Як вибрати столовий сервіз. Як приготувати коропа в сметані.

Столовий сервіз - набір посуду, що складається з предметів схожою форми, розрахований на певну кількість людей і виконаний в єдиному стилі. Красивий посуд просто необхідна, щоб прикрасити ваш обід або вечерю, оскільки оформлення страв стимулює апетит. Вибрати столовий сервіз, відповідний саме вам, можна в будь-якому магазині «Посуд».
Інструкція
1
Традиційно столові сервізи виготовляють з фарфору. На нього можна нанести будь-який орнамент, яка не зітреться і не потьмяніє від часу, його легко мити, він не деформується і при дбайливому зверненні зберігає свій первісний вигляд на багато років. Визначте, для яких цілей вам потрібен сервіз - для щоденного використання або святковий - і вирушайте в магазин.
2
Сервізи для щоденного використання частіше складаються з набору посуду на 6 осіб, святкові - на 12. Крім того, у святкові сервізи входять, крім тарілок і традиційної спинці, страви різних розмірів, кільця для серветок, чайні чашки, набори для спецій, соусники, сливочники і навіть вази. Традиційний святковий сервіз багато прикрашений візерунком або орнаментом з використанням золотого покриття. Він може обійтися вам в кілька разів дорожче звичайного, щоденного.
3
У стандартний щоденний сервіз увійде набір глибоких тарілок для перших страв з подстарельнікамі, тарілки для другого і десерту, чайні чашки, супниця, соусник, цукорниця, сливочник і набір для спецій. Часто магазин надає можливість самим сформувати сервіз, тому всі необхідні для сервірування вашого столу предмети ви зможете докупити.
4
В оформленні повсякденних столових наборів посуду часто використовуються незвичайні форми та оригінальні варіанти оформлення. Це дозволить вам підібрати посуд в єдиному стилі з вашої їдальні. Якщо в декорі їдальнею використані яскраві кольори, то підберіть однотонний сервіз без орнаменту або з не дуже помітним візерунком, наприклад, повністю білий. Якщо колірне рішення приміщення спокійне, то посуд може бути яскравою, що акцентує увагу на собі.
5
Вибір сервізу багато в чому залежить від ваших уподобань. Ви можете зупинитися сніжно-білому з витонченим платиновим або золотим орнаментом або квітковим малюнком, а можете віддати перевагу і кольоровому фарфору. Врахуйте, що помаранчевий, жовтий і зелений кольори підвищують апетит. Але білий хороший тим, що на ньому красиво виглядає будь-яку страву.
6
Самими якісними і дорогими вважаються сервізи французьких, англійських і японських виробників. В середньому ціновому сегменті з'явилася турецька і недорога посуд нерозкручених японських брендів. За не дуже великі гроші ви зможете купити і російський фарфор. Продукція Імператорського фарфорового заводу з Санкт-Петербурга (колишній ЛФЗ) за якістю та оформлення нерідко не поступається європейським зразкам.
Корисна порада
Не забудьте придбати до нового столовий сервіз відповідний набір виделок, ложок і ножів.
Столовий сервіз - набір посуду, який складається з декількох предметів, розрахованих на певну кількість персон, частіше 6 або 12. До його вибору варто поставитися з усією відповідальністю. Інакше після покупки він може виявитися непотрібним і опинитися в шафі на далекій полиці.
Інструкція
1
У спеціалізованих магазинах можна побачити велику різноманітність сервізів. Скляні, порцелянові, керамічні, з малюнком і без. Зупинити свій вибір на якомусь одному досить важко. Для початку визначитеся, як ви будете його використовувати. Якщо потрібна посуд для постійного використання, купіть недорогий комплект. Найчастіше вони зроблені з кераміки або скла. Для особливих випадків вибирайте подорожче, наприклад з порцеляни або фаянсу.
2
На кожен день купуйте сервіз на 6 персон, його буде цілком достатньо. Подивіться, що входить в комплект. Часто в ньому присутня багато не зовсім потрібних предметів, таких як молочники, цукерниці, соусниці, супниці і ін. У хороших магазинах дають можливість самим сформувати набір.
3
Зверніть увагу на зовнішній вигляд. Зіставте інтер'єр своєї їдальні або кухні з посудом, яку б ви хотіли бачити на столі. Придивіться до декоративного покриття. Малюнок повинен бути яскравим не розмитим, дивіться, щоб не було промальованих деталей. Поверхня повинна бути рівною без горбків. Якщо посуд біла, вона повинна бути ідеально білою.
4
Подумайте, яку суму ви згодні витратити на столовий сервіз. Якщо ви не обмежені в коштах, віддайте перевагу німецьким, французьким, англійською, італійською моделями. Ці виробники випускають найякіснішу посуд. Шукайте щось скромніше, тоді купуйте комплект російських виробників. У них теж непогана якість, та й ціна трохи нижче. Варто зауважити, все більшою популярністю стала користуватися начиння з Туреччини. Вона має цілком гарною якістю і прийнятною вартістю.
Зверніть увагу
Не беріть дуже дешевий сервіз. Тут присутній велика ймовірність того, що для його виробництва було використано неякісне, небезпечне для здоров'я сировину.