Як навчитися стрибати заднім сальто.

Заднє сальто в освоєнні простіше, ніж інші види перекидів і акробатичних елементів. Навчання техніці досить травмоопасно і може загрожувати легким струсом на перших тренуваннях. Тому подбайте про свою безпеку - навчання починайте на батуті або матах.
Інструкція
1
Спочатку потренуйтеся в підготовчих вправах. Перше - стрибки з положення полуприседа з повним випрямленням тулуба і витягуванням рук вгору. Друге - стрибки з угрупованням, притискаючи коліна якомога ближче до плечей в стрибку і розпрямляючи їх перед приземленням. Після декількох тренувань постарайтеся виконувати обидві вправи одночасно. При цьому прагнете отримати потрібний крутний момент для обороту назад.
2
Для того щоб виконати безпосередньо сальто, займіть вихідне положення: трохи нагніться і трохи зігніть коліна. Руки опустіть і відведіть назад. Максимально сильно відштовхніться обома ногами від підлоги і одночасно зробіть сильний мах руками вгору. Відразу після вистрибування випрямляйтеся і тягніть руки вгору. Зверніть увагу: важливо, щоб помах руками відбувався одночасно із стрибком, тулуб в випрямленном стані повинно знаходиться частки секунди.
3
Щоб отримати ще сильніший помах руками, в вихідному положенні витягайте їх вгору. Перед відштовхуванням опускайте їх вниз, трохи нахиляючись вперед, і різко піднімайте вгору-назад по дузі, відштовхуючись ногами. Голову відразу ж після поштовху відхиляйте тому. Щоб оборот був сильнішим, виплигуйте з положення на носках.
4
Відразу після виконання попередніх дій згрупуйтеся. Для цього зігнуті ноги притисніть до тулуба і утримуйте їх руками. Очі не закривайте, щоб продовжувати контролювати свої дії. Голову продовжуйте тримати закинутою. Як тільки тулуб буде паралельно підлозі, разгруппіровивайтесь. Відтягніть ноги від тулуба, злегка зігніть коліна і приготуйтеся до приземлення. Намагайтеся встати на підлогу на носки і зберегти рівновагу при цьому. Запам'ятайте: спроба приземлитися на прямі ноги може привести до травм суглобів.
5
Для початківців буває складно подолати свій страх і побороти інстинкт самозбереження. Ще і з цієї причини тренуйтеся тільки на м'якій поверхні. Якщо відволічетеся від небезпеки, зможете краще зосередитися на техніці виконання сальто. Намагайтеся точно й акуратно виконувати всі розпорядження, і ви швидко навчитеся.