Як забрати депозит у банку.

Розміщення в банці кошти, призначені для збереження і примноження, прийнято називати внеском. На довірену банку суму клієнт отримує дохід у вигляді відсотків. Умови взаємодії регулюються договором, але вкладник в будь-який момент може запитати свої гроші назад.
Вам знадобиться
  • Паспорт.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб забрати депозит - прийти у відділення банку з паспортом та звернутися з цим питанням до операціоністу. Співробітник кредитної організації, в свою чергу, оформить документи і направить вас в касу. Процедура пройде швидко, якщо ви звертаєтеся за місцем ведення рахунку, і запитувана сума відносно невелика.
2
Операцію зі зняття декількох мільйонів банк навряд чи проведе за кілька хвилин. Звичайно потрібно попереднє письмове повідомлення за тиждень-два до її здійснення. Але якщо клієнт кладе на зберігання більшу суму коштів, умови дострокового припинення вкладу прописуються в договорі окремо, і їм потрібно слідувати.
3
Щоб закрити депозит, не потрібно приїжджати безпосередньо в офіс, в якому він був відкритий. У цьому випадку достатньо звернутися у відділення, що належить до одного філії. Наприклад, зняти гроші з ощадкнижки, оформленої в Санкт-Петербурзі, можна в будь-якому відділенні Північно-Західного регіону.
4
Однак якщо ви плануєте забрати депозит, перебуваючи в іншому регіоні, то буде потрібно відправляти запит на ім'я керівника філії, до якого прикріплений ваш рахунок. Через брак відділення на території населеного пункту робиться це через відділення банку однієї фінансової групи або її партнерів.
5
Зверніться у відділення і попросіть шаблон або зразок подібної заяви. Якщо його немає, складіть текст в довільній формі, пропишіть прохання на видачу коштів у відділенні звернення. Вкажіть запитувану суму, свої дані та реквізити банку, в якому збираєтеся забрати гроші. Після цього запит надходить в обробку. Процедура, як правило, займає близько 5-ти робочих днів, але на ділі термін може бути збільшений. Майте на увазі, що запит не є гарантією отримання депозиту, він направляється на розгляд та керівник філії за місцем ведення рахунку вправі відмовити клієнту у видачі засобів. Як правило, таке трапляється, якщо запитувана сума велика, тоді варто переписати заяву і вказати в ньому менше значення. Можна, в принципі, звернутися до філії, в якому відкрито депозит - там ви безперешкодно заберете гроші.
Зверніть увагу
Система страхування вкладів передбачає стовідсоткове повернення коштів до 700 тисяч рублів включно (з 2008 року). Якщо хочете забезпечити стовідсоткове повернення суми понад 700 тисяч, то розміщуйте її в різних банках порціями, що не перевищують зазначену межу, оскільки в ССВ бере участь банк, а не вклад. У першій черзі за виплатами стоять фізособи, а ось до юридичних осіб справа іноді не доходить зовсім.
Коли термін вкладу або депозиту добігає кінця, вкладники виявляють бажання забрати свої кошти і відмовитися від послуг банку. Незважаючи на те, що банки не мають права відмовити у видачі депозитів і коштів з поточних рахунків, вкладники можуть зіткнутися з певними складнощами в цьому питанні.
Інструкція
1
В даний час у всіх банку х з тимчасовою адміністрацією діють мораторії. Експерти стверджують, що ця заборона стосується не всіх вкладників, а лише осіб, які видали кредит фінустанові. Якщо банк відмовляє або затримує видачу депозиту , варто звернутися до суду за захистом своїх прав.
2
Спочатку необхідно подати заяву на ім'я начальника відділення банку про повернення депозиту . Такі заяви краще написати у двох примірниках: один для банку, другий потрібно залишити собі. Співробітник відділення банку обов'язково повинен розписатися на документах, підтверджуючи прийняття заяви, а також вказати дату і поставити печатку.
3
При відправці заяви рекомендованим листом збережіть повідомлення про отримання листа банком. Надалі воно замінить печатку фінустанови на документі при судових розглядах.
4
Для надання в суд вам також буде потрібно надати: банківський договір про внесок; квитанції, що підтверджують внесення грошей на вказаний депозитний рахунок; вашу заяву з вимогою про повернення грошей; підтвердження отримання банком цього листа; відповідь банку на ваш лист про повернення депозиту .
5
Напишіть позовну заяву до суду. Добившись позитивного для вас результату, ви отримаєте на руки не тільки офіційне рішення суду з даного спору, а й виконавчий лист. З цими документами зверніться у виконавчу службу. Далі держвиконавець буде добиватися виплати вашого внеску. Ця процедура займе приблизно півроку, а може і більше.
6
Є ще один спосіб повернення грошей з банківського вкладу - взаємозалік депозиту і кредиту. Якщо у вкладника в банку є кредит, а також розміщений депозит, він може написати заяву в кредитний комітет із проханням зарахувати ці кошти в рахунок погашення позики. Але в даному випадку вкладник поверне лише частина коштів депозиту .