Як пересадити декоративну троянду. Як пересаджувати троянди.

Мініатюрні декоративні троянди, які вирощуються як горщикова культура, найчастіше потрапляють до любителів кімнатного квітникарства в невеликих горщиках, заповнених повітропроникним субстратом досить грубій структури. Для того щоб рослина не втратило свого декоративного виду, його слід пересадити.
Вам знадобиться
  • - горщик;
  • - дренаж;
  • - дернова земля;
  • - перегнійна земля;
  • - пісок.
Інструкція
1
Пересаджувати кімнатні троянди можна з весни до осені, хоча найбільш підходящим періодом вважається весна і саме початок літа. Найчастіше ці рослини радять не пересаджувати, а перевалювати в новий горщик, не розбиваючи земляний кому, оскільки троянди погано переносять пошкодження коренів. Якщо рослина цвіте, найкраще дочекатися закінчення цвітіння.
2
Підберіть горщик для троянди на три-чотири сантиметри ширше попереднього. Новий глиняний неглазуруючий горщик замочіть на 2:00 в теплій воді. Якщо в призначеній для пересадки троянди ємності перш щось росло, вимийте горщик жорсткою щіткою.
3
Насипте на дно горщика сантиметровий шар дренажу. У цій якості для троянди непогано підійде керамзит. Рясно полийте рослину відстояною водою. Температура води повинна бути близька до кімнатної. Коли рідина повністю вбереться в землю, переверніть ємність з квіткою, притримуючи рослину рукою, і витягніть троянду зі старого горщика.
4
Насипте в новий горщик поверх дренажу шар ґрунтової суміші товщиною сантиметр або півтора сантиметра. Для кімнатної троянди підійде субстрат, приготований з чотирьох частин дернової, такої ж кількості перегнійної землі і однієї частини піску. Поставте рослину в новий горщик і засипте грунтом простір між земляним комом і стінками ємності. Ущільните досипати землю.
5
Обприскайте пересаджену троянду водою і поставте в притінене місце. Через день можна переставити квітка на освітлене вікно, що виходить на південь або південний схід. Якщо ви винесли рослина на відкрите повітря, варто прикопати горщик в землю, щоб уникнути перегріву. Через кілька днів після перевалки грунт може осісти. Якщо це сталося, підсипте трохи землі так, щоб її рівень був на два-три сантиметри нижче кромки горщика.
6
Через місяць після пересадки рослину можна починати підгодовувати розчином комплексного добрива. Робити це слід один раз в два тижні після вечірнього поливу.
Часто трапляється так, що садівники набувають нових живці троянд пізньої осені, коли селекціонери провели обрізку материнських кущів. Очевидно, що вірно розпланувати посадку нових рослин у вже прибраному на зиму саду важко, а тому садівники прикопують живці з тим, щоб пересадити їх навесні.
Інструкція
1
Троянди бажано пересаджувати по першому листу. Як правило, перший лист виходить через тиждень-півтора після виїмки куща із зимового укриття (хвої, тирси, лапника та ін.).
2
Підготуйте рослини до пересадки. Якщо восени не була проведена обрізка, зробіть це зараз, залишивши по 20 см на кожному дорослому втечу вище першої нирки. Приберіть всі відмерлі частини, сухий лист.
3
Викопувати кущ потрібно вилами, лопатою є ризик сильно пошкодити кореневище, особливо якщо мова йде про кореневласних трояндах і гібридах. Ні в якому разі не обтрясайте землю, кім з колишнього місця потрібно перенести на нове навіть, якщо ви вважаєте, що грунт був не придатний для зростання троянд.
4
Перед виїмкою троянд підготуйте місце для посадки: викопайте лунку діаметром, більшим, ніж кореневище троянди. У кожну лунку всипте 0,5 відра перегною, 1 відро піску і 1 відро торфу. Очевидно, що лунки повинні бути дуже місткими. Пролийте суміш відром води.
5
Викопані кущі троянд помістіть в підготовлені ями. Навколо кореневища з грудкою землі з колишнього місця розсипте склянка золи і склянку кісткового борошна. Після чого трохи притисніть троянду і засипте землею коріння.
6
Пересаджувати троянду бажано в дощовий, похмурий весняний день або ввечері. Кущі не варто турбувати найближчі пару діб, вони почнуть хворіти. Через два дні грунт потрібно прорихлити і зволожити. Через тиждень троянди потрібно буде підгорнути і внести в грунт мінеральні та органічні добрива. Їх склад буде залежати від типу троянд.
7
Якщо ви пересаджує в'юнкі троянди, заглибити кореневу шийку на 10-15 см. Не забудьте встановити підпірки й огородження для того, щоб батоги швидко підняти із землі. Штамбові трояндам потрібен гострий кут нахилу, інакше вони неминуче будуть ламатися під зимовим снігом. З навітряного боку обов'язково встановіть подпорку.Рози, винесені з теплиць, перед посадкою в грунт потрібно обробити (сприснути) розчином мідного купоросу і добу перед посадкою потримати на повітрі.