Як навчити дитину грати на піаніно.

Навчання грі на піаніно - справа жодного дня. На це підуть місяці і роки, буде потрібна допомога досвідчених педагогів та наявність хорошого інструменту. Однак знайомство дитини з піаніно ви цілком можете провести самостійно, і, якщо воно пройде успішно, можна звернутися в музичне освітній заклад для подальшого навчання.
Вам знадобиться
  • Самовчитель гри на фортепіано.
Інструкція
1
Перше враження від інструменту має бути позитивним. Коли дитина всідається за піаніно, важливо, щоб стілець був комфортним, достатньої висоти, без підлокітників, а ноги впиралися небудь під ноги, або в спеціальну підніжку. Дайте дитині познайомитися з клавішами, розгледіти їх, доторкнутися до них, послухати і порівняти їх звучання. Тільки після цього можна приступати до першого заняття.
2
Приділіть увагу рухам юного музиканта. Пальці слід ставити на клавіші зверху, твердим і одночасно плавним рухом. Положення руки - не менш важливо. Кисть повинна бути округлена. Перший час в долоньку можна вкласти цибулину або яблуко, щоб юний музикант запам'ятав цей стан. Зап'ясті не повинно опускатися нижче рівня клавіш. Лікті злегка відведені в сторони, але не напружені. Постава строго пряма, плечі розправлені. Це важливо засвоїти ще до того, як дитина вивчить нотну грамоту.
3
Підходьте до теоретичних занять з вивчення нот творчо, перетворите їх в захоплюючу гру для малюка. Наприклад, запропонуйте музиканту знайти і зіставити ноти в підручнику і на клавішах. Дайте розшифровку їх назв, розкажіть про поділ клавіш на октави. Поясніть позначення аплікатури. Фортепіанні ноти великий палець виділяють у вигляді одиниці, вказівний - двійкою і т.д. З перших занять дитина повинна правильно розуміти і використовувати аппликатуру.
4
В осягненні нотної грамоти не обійтися і без пояснення тривалостей і періодів. Наочно покажіть, що таке ціла нота, як вона виглядає і звучить, потім переходите до половинкам і четвертушка. Це легко показати на прикладі ділення на 2, 4, 8 частин апельсина або яблука.
5
Переходьте до вправ. Один і той же програш виконуйте з дитиною по черзі лівою і правою рукою. Спробуйте перебори. І тільки після впевненого виконання переборовши кожною рукою окремо можна приступати до освоєння гри у дві руки і вивченню акордів.
6
Методик навчання нотній грамоті досить багато. Дитина легко навчається і через колірні «помічники» (розфарбовування нот різними кольорами), і через асоціації - образні «помічники», і граючи під диктовку, по буквах, по слуху. Будь-яка методика знайомства з піаніно - результат тривалої роботи, особистий досвід педагога або батька. Є нюанси в педагогічних прийомах, які в брошурах і самовчитель не передати, вони фактично будуються на інтуїції.
Зверніть увагу
Навчати дитину грі на фортепіано самостійно - крайній випадок, навіть якщо ви є музикантом і відмінно володієте технікою. У музичній школі дитину не тільки навчать грати, але і дадуть професійну всебічну музичну підготовку. Не має значення, який профільний інструмент ви виберете для навчання дитини, курс гри на фортепіано входить в обов'язкову програму. Крім того, по закінченні школи видається атестат про освіту, який дає право поступити в середню спеціальну музичний навчальний заклад.