Як лікувати астигматизм у дитини.

Астигматизм - захворювання очей. Воно характеризується неправильністю кривизни рогівки і може виникнути в будь-якому віці. У більшості випадків астигматизм передається у спадок і називається вродженим. Зустрічається і набутий, який розвивається через грубі рубцевих змін в рогівці після травм або хірургічних операцій на очах. Як правило, захворювання поєднується або з короткозорістю, або з далекозорістю.
Інструкція
1
Дуже важливо, щоб астигматизм у дитини був діагностований якомога раніше і були вжиті заходи по його корекції. Якщо цього не буде зроблено, тоді ймовірність незворотного зниження гостроти зору і розвиток косоокості значно зросте.
2
Обов'язково запишіться з дитиною на прийом до дитячого офтальмолога. Лікар проведе необхідне обстеження загального стану очей малюка, визначить наявність оптичних відхилень, короткозорості або далекозорості. Для дитини буде розроблений індивідуальний режим оглядів та лікування.
3
Правильно підібрані окуляри є однією з найважливіших складових при лікуванні астигматизму. Вони можуть бути виписані для постійного носіння або тільки для виконання будь-яких оздоровчих вправ.
4
Необхідно, щоб лікування дитячого астигматизму включало в себе різні методи фізичного, оптичного і функціонального впливу. Для поліпшення зору потрібно провести контактну та відеокомпьютерного корекцію зору дитини.
5
Гімнастика для очей є дуже ефективною і при проходженні всього лікувального курсу дає хорошу динаміку. При дотриманні всіх рекомендацій лікаря можна позбутися цієї патології. Потрібно регулярно відвідувати з дитиною окуліста і своєчасно міняти окуляри.
6
Весь цей комплекс заходів дозволить істотно підвищити гостроту зору у дитини і з часом повністю позбавить малюка від окулярів.
7
При лікуванні астигматизму потрібно велику увагу приділяти раціону харчування дитини. Йому необхідно вживати в їжу більше фруктів і сирих овочів: буряк, часник, петрушку, кріп, селера, шпинат. Пити різні соки, приймати вітаміни.
8
Хірургічне лікування астигматизму - лазерну корекцію - лікарі рекомендують проводити тільки після 18 років, коли зорова система буде повністю сформована.