Як обставити кімнату в однокімнатній квартирі. Як розрахувати кількість світильників.

Єдина кімната в квартирі повинна поєднувати найрізноманітніші функції. Вона служить вітальні, їдальні, спальнею, дитячою, а іноді навіть перетворюється на домашній офіс. Завдання господарів - органічно об'єднати в одному невеликому приміщенні всі ці ролі, не позбавивши себе комфорту і затишку.
Інструкція
1
Вибираючи обстановку для однокімнатної квартири, віддайте перевагу комбінованої меблів. Наприклад, невелику студію можна обладнати додатковою відкидною ліжком, яка в складеному стані забирається в шафу. Замість громіздкого письмового столу придбайте зручне бюро, яке стане справжнім домашнім офісом.
2
Використовуйте будь-який вільний простір. Під вікном і над дверним прорізом закріпіть полиці для книг, над диваном розмістіть колекцію ляльок або сімейних фотографій. Замість декоративних столиків використовуйте дерев'яні скрині чи короби з кришкою - всередині можна зберігати журнал, пледи або інші потрібні речі, які повинні бути під рукою.
3
Якщо у вас є дитина, виділіть йому окремий простір, інакше іграшки та дитячі речі «розповзуться» по всій кімнаті, створюючи постійний безлад. Відокремте частину кімнати етажеркою або легкої фіранкою. Щоб заощадити місце, замовте для малюка ліжко-горище. Внизу можна розмістити стіл для занять або обладнати сховище для іграшок. Подбайте про хороше освітлення, щоб імпровізована дитяча не була занадто темною.
4
Купуйте стильну ширму. При необхідності вона прикриє розібрану постіль чи неприбрані речі, загородить яскраве світло від екрану комп'ютера чи телевізора, та й просто прикрасить приміщення.
5
Якщо ви захоплюєтеся кімнатним квітникарством, зверніть увагу на стелю. Підвішуйте кашпо якомога вище, а батоги декоративно-листяних ліан пускайте витися по порожньому простору стелі. Ваша кімната стане схожою на чарівну оранжерею, а зелені улюбленцем не будуть віднімати у своїх власників вільний простір.
6
Вибираючи шафи, віддайте перевагу відкритим стелажів. На них можна розставити книги, парадну посуд, пам'ятні сувеніри, колекції, компакт-диски та інші необхідні речі. Дрібниці складіть в коробки і розмістіть на відкритих полицях - так вони завжди будуть під рукою.
7
Якщо в квартирі є лоджія, спробуйте об'єднати її з кімнатою. Утепліть її, продумайте систему опалення. У цьому невеликому просторі можна обладнати затишну спальню, кімнату для підлітка або кабінет. Врахуйте, що подібне переобладнання вимагає спеціального дозволу.