Як виховувати чау-чау.

Чау-чау - одна з найдавніших порід собак. Своїм походженням вона відноситься до групи шпіців, але існує припущення, що в чау тече домішка крові тибетського дога. Собака може бути одночасно чудовим сторожем і прекрасною нянькою, якій можна довірити самих маленьких дітей. Розум і доброта, благородство і краса - це поєднання якостей незмінно підкорює людей в чау-чау. Собака даної породи відрізняється постійно хорошим, рівним і спокійним настроєм, дозволяє господареві, якому він довіряє, робити з собою все що завгодно і виконувати будь-які неприємні процедури.
Інструкція
1
Для початку створіть сприятливі умови для повноцінного розвитку цуценя. Забезпечте йому місце, де б він зміг вільно рухатися і мати стільки простору, скільки йому буде потрібно.
2
Намагайтеся більше спілкуватися з малюком, розмовляйте з ним, щоб контакт між вами став міцнішим. Купіть цуценяті різні іграшки. Можна придбати спеціальні для собак, а так же з латексу, гуми або вінілу. Відразу все не давайте, бо вони йому дуже швидко стануть нецікаві. Краще видавайте нові іграшки поступово, а старі на час прибирайте.
3
Чау-чау дуже охайні. Щеня намагається робити свої "справи" в одне місце, тому постеліть в куточок газету або гумовий килимок. У разі якщо малюк сам вибрав місце для туалету, тоді покладіть газетку туди.
4
Привчайте цуценя зачісуватися з раннього дитинства, тоді надалі з цим не буде проблем. Придбайте щітки, гребінці і все необхідне в зоомагазині. Не забувайте про догляд за очима і вухами малюка.
5
При годуванні, як сухими, так і розмоченими кормами стежте, щоб у цуценяти завжди була свіжа вода. Маленькому чау-чау рекомендується давати знежирений сир з нежирним кефіром або ряжанкою, але не часто. Як ласощі можна використовувати сир, нарізаний маленькими шматочками, зелене яблуко або родзинки.
6
Чи не гуляйте з цуценям доти, поки не будуть зроблені всі щеплення і після останньої пройде не менше двох тижнів. На першу прогулянку виводите малюка на повідку, краще використовувати м'яку шлею. На вулиці багато нового, тому його реакція може бути найбільш непередбачуваною. Тривалість прогулянок 30-40 хвилин, зайві навантаження цуценяті протипоказані.
7
При всьому розчуленні, яке викликає у вас щеня, твердо припиняйте його поведінку, яка в подальшому виправити буде дуже важко. Якщо він звикне до необмеженої свободи, тоді може вирости погано вихованим псом з неконтрольованою поведінкою. Не залишайте без уваги жодну з його витівок.