Як виростити кристал сульфату міді.

У природі існує безліч кристалів різних форм і кольорів. Наприклад, дорогоцінні камені (алмаз, смарагд, рубін і ін.), Іній на гілках дерев, сніжинки і т. Д. Деякі види молюсків здатні нарощувати перламутр на сторонніх тілах, що потрапили в раковину. В результаті чого утворюється перли. Кристали можна виростити і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - чистий посуд;
  • - сульфат міді (мідний купорос);
  • - вода;
  • - паличка і нитка;
  • - фільтр.
Інструкція
1
Для вирощування великої одиночного кристала з сульфату міді купіть порошок мідного купоросу. Його зможете придбати в будь-якому магазині господарських товарів або ж у тих торгових точках, де продаються добрива для рослин.
2
Потім приготуйте насичений розчин сульфату міді (II). Для цього візьміть чистий посуд (стакан, колбу або будь-яку іншу), налийте в неї води. Потім засинайте туди сіль невеликими порціями. Ретельно перемішайте. Вам потрібно домогтися припинення розчинення солі. Врахуйте, що при кімнатній температурі приготування насиченого розчину може зайняти один-два дні. Але ви можете прискорити цей процес шляхом нагрівання суміші на водяній або піщаній бані близько трьох годин.
3
Після того як ви отримали розчин необхідної концентрації, охолодіть його (якщо використовували метод нагрівання) і профільтруйте через фільтрувальний папір або вату. На фільтрі залишиться кристалічний осад. З нього виберіть один добре сформований кристалик.
4
Прикріпіть вибраний кристал до нитки, прив'яжіть її до палички, ручці або олівця. Потім опустіть приманку в ємність з відфільтрованим розчином і залиште на кілька днів. Наберіться терпіння, адже розмір каменю залежить від часу знаходження в розчині.
5
Як тільки кристал досяг бажаної вами величини, вийміть його і акуратно обсушіть серветкою. Для попередження руйнування вашого вирощеного чуда, покрийте його безбарвним лаком, який запобіжить випаровування води.
6
Слідкуйте за тим, щоб в розчині не утворювався осад. Якщо таке відбувається - відфільтруйте рідина в чистий стакан і перенесіть туди зростаючий кристал.
Зверніть увагу
Щоб в посудину, зі зростаючим кристалом не потрапляла пил, закрийте його марлею.
Корисна порада
Майте на увазі, кристал виходить дуже крихким і може легко зламатися.