Як виростити впевненого в собі дитину.

Занижена самооцінка доставляє безліч різних неприємностей своїм власникам. У таких людей, як правило, виникають проблеми в комунікативній сфері, які тягнуть за собою ще більш серйозні порушення (як в особистих відносинах, так і в професійному плані). Саме тому так важливо прищеплювати людині впевненість у собі , починаючи вже з дитячого віку.
Вам знадобиться
  • - бесіди з дитиною;
  • - заохочення його ініціативи;
  • - повага особистості дитини;
  • - нормальний мікроклімат у родині;
  • - відвідування дитячих розвиваючих гуртків, секцій тощо.
Інструкція
1
Не заважайте починанням дитини і завжди поважайте його прагнення пізнавати нове. Заохочуйте будь-яку ініціативу, вселяє впевненість у власних силах. Якщо ваш малюк освоює якийсь навик, будьте завжди готові допомогти йому, але не кажіть, що знаєте, як правильно робити. Просто знаходитесь поруч, підказуйте, якщо це знадобиться. Спостерігайте за поведінкою дитини, її прагненнями та бажаннями. Не старайтесь обмежувати його в іграх, не наполягайте на тому, що саме вам здається більш корисним для нього. Надайте дитині можливість самому визначити, чим він хоче займатися (наприклад, музикою, спортом або малюванням).
2
Щиро радійте кожному, нехай навіть на ваш погляд незначного досягненню малюка. Адже для дитини це в кожному разі - великий прорив.
3
Розмовляйте зі своїм малюком на різні теми: про добро і зло, про дружбу, про взаємодопомогу, про ставлення до дорослих людей, про те, що таке доросле життя і чим вона відрізняється від дитинства. Приділяйте увагу і статевому вихованню. Намагайтеся вибудовувати свої пояснення на доступному, зрозумілою мовою для дитини, не кривлячи душею, будьте завжди відверті. Діти дуже гостро відчувають фальш.
4
Уважно вислухайте його думку з кожного питання, поважайте його. Якщо ж дитина помиляється, м'яко, без насмішок і докорів намагайтеся переконати його. Все це повинно відбуватися в атмосфері доброзичливості.
5
Займайтеся розвитком своєї дитини. Знаходьте час на те, щоб разом почитати і обговорити цікаву книгу, подивитися хороший мультфільм або казку.
6
Ніколи не порівнюйте свого малюка з іншими дітьми в їх присутності, не ставайте посередником у відносинах між дітьми, нехай вони самі вчаться спілкуватися один з одним. Ви лише тільки в разі виникнення будь-яких проблем можете злегка підкоригувати їх відносини.
7
Зверніть увагу на ваші сімейні стосунки з чоловіком. Враховуйте, що діти дуже гостро переживають всі проблеми в спілкуванні своїх батьків. Тому намагайтеся проявляти повагу один до одного, тоді і дитина буде впевнено себе почувати.
8
Враховуйте індивідуальні особливості вашої дитини. Якщо від природи він наділений не надто товариським характером, не лайте його за це, а допоможіть розібратися з даною проблемою, проводячи заняття, що усувають комунікативні бар'єри.
9
не ізолюйте дитину від інших дітей, не тримайте його під «скляним ковпаком», оберігаючи від усіх можливих і неможливих проблем. Малюк обов'язково повинен відвідувати дитячий садок, різні гуртки і заняття.
10
Ставтеся до нього як до особистості, і в цьому випадку він буде цілком впевненим. І пам'ятайте, що щастя - це занадто широке поняття, щоб написати його рецепт на одному аркуші паперу. Головне - любите свою дитину, поважайте його права, піклуйтеся про нього.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що ніякі дорогі іграшки не зможуть компенсувати недолік батьківського спілкування з дитиною і зробити його щасливим і впевненим у собі.
Корисна порада
Ніколи не кажіть своїй дитині: «Це в тебе не вийде. Ти слабкий. Ти ніколи цього не навчишся і т.п. »
Звідки беруться упевнені в собі люди? Як правило, впевненість приходить з життєвим досвідом, тому дітям, у яких він ще невеликий, на допомогу в справі формування адекватної самооцінки прийдуть люблячі і мудрі батьки.
Вам знадобиться
  • любов до своєї дитини, терпіння, вміння слухати, чуйність, готовність допомогти
Інструкція
1
Виховуйте у дитини почуття самоповаги з самого раннього віку. Малюк повинен розуміти, що ви впевнені в його силах. Підкреслюйте його сильні сторони і не дорікайте за слабкості. Частіше говоріть: «У тебе все обов'язково вийде», «Ти неодмінно впораєшся», «Ти справляєшся все краще і краще».
2
Надавайте дитині можливість грати. Через гру діти більше дізнаються про собі , людях і навколишньому світі, вчаться вирішувати перші проблеми.
3
Закріпіть за дитиною певні обов'язки. Так він зрозуміє, що йому довіряють і його допомоги потребують.
4
Вивчайте не боятися доводити почату справу до кінця. Якщо у дитини не виходить вирішити якусь проблему, підтримайте його. Допоможіть розкласти складну задачу на простіші дії, з якими дитина в змозі впоратися самостійно. Можна запропонувати дитині кілька способів вирішення завдання (якщо він поки не бачить їх сам), але остаточний вибір залишити малюкові.
5
Порівнюйте свою дитину не з іншими дітьми (навіть якщо порівняння на його користь), а його «сьогоднішнього» з ним же «вчорашнім». Вивчайте також бачити себе «завтрашнього», завжди залишаючи дитині шанс змінитися на краще. Такий підхід створює сприятливий ґрунт для формування впевненості у своїх можливостях.
6
Прийміть свою дитину такою, якою вона є. Навіть маленькі перемоги дитини над самим собою повинні бути вами помічені. Цінуйте все, навіть якщо ви чекаєте інших досягнень.
7
Не прагніть попередити кожен крок свого малюка. Гіперопіка тримає дитину в постійній напрузі, підриваючи його впевненість в собі .
8
Не слід впадати і в іншу крайність - байдуже ставлення до дитячих проблем. Боротьба з труднощами один на один може зламати характер на самому початку його формування. Тому будьте поблизу, готові завжди прийти йому на допомогу.
9
Навчіть вашу дитину прямо висловлювати свої бажання і почуття. Сором'язливі діти часто йдуть на поводу у чужих думок через те, що не вміють пояснити, що хочеться їм.
10
Дозволяйте малюкові хоча б іноді сперечатися з вами, а також переконувати вас у чомусь дуже важливому для нього. Дозвольте йому хоча б раз вчинити так, як він вважає за потрібне, навіть якщо ви з цим категорично не погоджуєтеся. Вміння відстоювати свою точку зору - одна з рис впевненого в собі людини.
11
Прищеплювати дитині радість від спілкування з іншими людьми. Запрошуйте в гості своїх друзів і друзів малюка, самі ходіть у гості. Найчастіше разом бувайте в людних місцях, музеях і театрах.
12
Учіть дитину розуміти, що всім людям догодити неможливо - те, що буде гідністю в очах однієї людини, інший може вважати недоліком.
Зверніть увагу
Виховання у дитини почуття впевненості в собі не повинно бути самоціллю. Перш за все, формуйте в ньому гармонійно розвинену особистість.