Як зшити річну капелюх. Як самій зшити капелюшок.

кокетливий капелюшок - обов'язкове доповнення до однотонного або квітчастій літньої сукні, сарафана, брючному костюму. Вона не тільки захистить вас від сонячних променів і перегріву, але і послужить прекрасним аксесуаром, додасть вашому образу легкий наліт романтичності. Зшити річну капелюх , підходящу до ваших нарядам, ви зможете своїми руками.
Вам знадобиться
  • - калька або папір для викрійок;
  • - ножиці;
  • - нитка з голкою;
  • - мереживна стрічка шириною 3 см, довжиною 120 см;
  • - основна тканина 55 см;
  • - підкладкова тканина 55 см.
Інструкція
1
Скористайтеся схемою крою річної капелюхи, верх якої зшитий з клинів, вона буде щільно облягати вашу голову. Перенесіть викрійку на кальку. Накресліть на ній дві концентричні кола діаметром 18 і 37 см. Виріжте центральний гурток і обріжте папір по зовнішній окружності. Це поля капелюхи. Зробіть викрійку клина - намалюйте рівносторонній трикутник з основою 8,8 см і висотою 17 см. Його боку злегка скруглите. Виріжте його з паперу - це клин тулії вашої капелюхи.
2
За викрійками з основної і підкладкової тканини виріжте по 1 деталі полів і по 6 деталей клинів. Візьміть нитку з голкою і зшийте клини між собою спочатку з підкладкової тканини. Приміряйте її і переконайтеся, що верх капелюшки вам впору. Скорегуйте верх за обсягом голови. Змітайте між собою клини з основної тканини. Прострочіть всі шви обох деталей на швейній машинці. Видаліть намітку. Пропрасуйте акуратно шви, розгладжуючи їх в обидві сторони.
3
Складіть верх капелюшки і поля всередину лицьовою стороною, приметайте їх один до одного. Виконайте це для деталей, викроєних з основної тканини, потім - їх підкладкової. Прострочіть вкруговую обидві деталі на швейній машинці. Видаліть намітку.
4
Виверніть деталь з підкладкової тканини навиворіт і вкладіть її в деталь, виконану з основної тканини. Приметайте їх один до одного по колу, уздовж шва, що з'єднує верх капелюшки з її полями. Відстрочити на швейній машинці поля капелюшки у вигляді концентричних кіл, спочатку по шву, потім відступаючи від з'єднувального шва на 2 см. Зробіть 5 таких кіл, не доходячи до краю 2,5 см.
5
Підігніть всередину на 0,5 см краю капелюшки з основної і підкладкової тканини. Вставте між ними мереживну стрічку, приметайте її, а потім прострочіть краю на швейній машині. Приберіть намітку і пропрасуйте поля вашої нової капелюшки. При бажанні, можете прикріпити на неї штучний квітка або пов'язати навколо тулії довгий шарф з тонкого шифону.