Як виготовити печатку і кліше.

Звичні офісним службовцям кліше і друку виготовляють, як правило, в спеціальних майстернях. Ті ж, що використовують в художньому промислі, роблять виключно вручну під кожен об'єкт.
Інструкція
1
Щоб зробити друк з рідкого фотополімеру, намалюйте її в графічному редакторі. Негатив роздрукуйте на матовою плівці на лазерному принтері. Особливості фотоплівки: негатив повинен бути контрастним, на світлих ділянках не повинно бути «вуалі».
2
Обробіть негатив спеціальним Випалювання, щоб надати оптичну щільність. Якщо негатив вам необхідно зберегти, то покладіть на нього захисно-розділову плівку. За його периметру наклейте на відстані 3-7 мм від країв липку бордюрную стрічку. Вона буде перешкоджати розтіканню полімеру.
3
Негатив змочіть невеликою кількістю води (щоб поліпшити зіткнення з твердим полімером) і покладіть на підготовлену пластину, зроблену з твердого полімеру. В утворену «форму» залийте рідкий фотополімер і накрийте прозорою плівкою.
4
Всю отриману композиція покладіть в копіювальну касету, (2 полірованих скла мають пластикові обмежувачі по кутах), затисніть стеклами і помістіть в експонується камеру так, щоб читаемая сторона була вгорі. Оптимальним відстанню до касети від джерела УФ-випромінювання вважається 10-15 см. Відстань задається за допомогою конструкції установки. Якщо відстань буде маленькою, то погіршиться однорідність світлового потоку, а це призведе до різної швидкості затвердіння. При більшій відстані збільшиться час експонування, а це що знизить продуктивність установки. Чим товщі скло в касеті, тим більше час експонування.
5
Виставте час засвічення від джерела УФ-випромінювання до касети. Після того як виконайте засвічення першої сторони, касету переверніть негативом вниз, щоб виконати засвічення другої сторони. Потім всю форму розберіть і обережно зніміть негатив. Постарайтеся не відірвати від підкладки друкують елементи.
6
Незатверділий полімер промийте в проточній воді, використовуючи щітку і миючий засіб. Для поліпшення міцності кліше просушіть промисловим феном, потім знову помістіть на 15 хвилин в експонується камеру для дублення (остаточної засвічення), яка додасть друкованій формі властивості міцності. От і все, кліше для друку готово до використання.