Як визначити стиглий авокадо.

Вирощене під яскравим сонцем, обмите теплими тропічними дощами, авокадо володіє незвичайним смаком і багате вітамінами. Стигла алігаторова груша - друга назва цього фрукта, прекрасно підходить до вживання в їжу, а також є інгредієнтом багатьох смачних страв.
Інструкція
1
При виборі авокадо зверніть увагу на його зовнішній вигляд і потримайте його в руках. Стиглий плід зазвичай чистий і неушкоджений, без тріщин і темних плям на шкірці. А при натисканні на неї з'являється невелика ямка, яка швидко приймає вихідну форму. Якщо ж плід по твердості більше нагадує камінь, йому знадобиться ще час на дозрівання.
2
Піднесіть плід до вуха і злегка потрясіть ім. Якщо чути стукіт кісточки, такий авокадо цілком дозрів і готовий до вживання.
3
Видаліть у фрукта держак і подивіться на колір ямки під ним. У стиглого плода слід від держака буде яскраво-зелений з невеликими коричневими прожилками. А при натисканні на дозрілий фрукт звідти може навіть виділитися сік. Якщо колір ямки коричневий - авокадо вже перезріло, а якщо жовто-зелений - фрукт, швидше за все, ще не стиглий.
4
Визначити стиглість авокадо можна і на смак. Дозрілий фрукт має солодкуватий горіховий присмак, а по консистенції нагадує злегка підтале вершкове масло. Якщо ж смак гірчить, значить, час фрукта ще не настав.
5
Вибирайте авокадо з темною шкіркою, вкритою великими пухирцями. Такий плід легко очищається, не зачіпаючи м'якоть, а кісточка в ньому займає менше місця, ніж в інших сортах. Воно дуже м'яке всередині і відмінно підходить для приготування пюре та коктейлів. А ось авокадо із зеленою шкіркою краще додати в салат або рол.
6
Плоди алігаторовій груші дуже корисні для людини. Завдяки вмісту калію, авокадо допомагає стабільному функціонуванню м'язової та нервової систем. А наявність антиоксидантів допомагає зміцнити серцево-судинну систему в організмі. Крім того, в плодах міститься залізо, магній, фосфор, мідь, вітаміни А, С, Е, В і Р. Через низький вміст натрію цей фрукт можна спокійно вживати людям, що страждають високим артеріальним тиском.
Корисна порада
Купивши незрілі плоди, покладіть їх в паперовий пакет разом з бананом або яблуком і залиште на кілька днів у темному сухому місці. Так вони бисть дозріють.