Як навчитися швидко бігати на лижах.

Лижні гонки - один з найважчих циклічних видів спорту. Потрібно не тільки поставити правильну техніку їзди, а й розвивати фізичні якості на постійній основі. Варто враховувати й інші важливі деталі.
Інструкція
1
Навчіться тримати рівновагу. Як тільки ви прийшли на трасу, пристебніть черевики до кріплень лиж і постарайтеся встати на повний зріст, спираючись тільки на одну палицю. Вчіться стояти і кататися на лижах з ким-небудь ще. Просіть вас підтримати, якщо поки не впевнені в своїх силах. Згодом ви самі всьому навчитеся.
2
Вивчіть на практиці всі особливості ходу на лижах. Для початку вам буде достатньо навчитися їздити класичним ходом, який здійснюється по виділеній лижні. Він застосуємо для збільшення швидкості на рівній місцевості. Вам якраз і потрібно його освоїти. Отже, почніть рух лівою ногою. Виставите праву палицю вперед і надайте рух лижам, відштовхнувшись від землі. Потім, аналогічно, зробіть те ж саме рух правою ногою і лівою палицею.
3
Передвигайтесь таким чином по лижні, поки дані руху не стануть звичними, і ви не будете виконувати їх на автопілоті. Намагайтеся тримати спину трохи зігнутою. Коли ви почнете їхати з гори, нахиліть її ще сильніше і зігніть ноги в колінах. Це додасть максимальне прискорення руху. На рівнині можете просто відштовхуватися руками, а ногами взагалі не пересувати. Дана техніка дозволить зміцнити м'язи рук, плечей і спини, які дуже важливі для швидкого бігу на лижах.
4
Вчіться їхати і гребеневим ходом. Даний вид технічно складніше класичного. Але при бажанні ви освоїте і його в короткі терміни. Отже, врахуйте, що при цьому ході працюють всі частини тіла: тулуб, руки, ноги. Підберіть невелику піднесеність. Вам потрібно піднятися на неї, схрестивши лижі кутом назад.
5
Зробіть рух лівою ногою в сторону, відштовхнувшись лівою палицею. Потім перемістіть вагу на праву ногу і виконайте аналогічний рух правою палицею. Передвигайтесь таким чином, по черзі відштовхуючись палицями і переставляючи ноги.
6
Приділяйте велику увагу кросової і загальнофізичної підготовки. Тренуйтеся через день, проїжджаючи стільки кілометрів, скільки вам каже наставник. Все залежить від вашої поточної підготовки та завдань. Займайтеся також в спортзалі, вправляючи спину, ноги, прес, руки і плечі. Всі ці кроки з плином часу дозволять вам швидко бігати на лижах.
Влітку багато хто прагне виїхати в відпустка не до теплого моря, а в гори, де можна відпочити від палючого сонця і як слід покататися на лижах . І якщо ви жодного разу не вставали на них, це не привід відмовлятися від прекрасної поїздки!
Вам знадобиться
  • - лижі;
  • - захист;
  • - пологий схил.
Інструкція
1
Навчитися кататися на лижах можна швидко - всього за кілька днів. Звичайно, великою допомогою для вас будуть друзі, які вміють стояти на лижах і можуть показати вам основні рухи, гальмування, повороти. У кожному разі, на курорті можна найняти інструктора, який за певну плату ознайомить вас з азами.
2
Вирушаючи підкорювати вершини, подбайте про спорядження. Зверніть увагу, щоб на лижах не було подряпин і тріщин, перевірте кріплення. Не ігноруйте шолом, окуляри і рукавички, саме вони збережуть незахищені ділянки тіла під час падіння, а їх початківцю лижнику не уникнути.
3
Вибираючи спуск, зупиніться на найшкідливішому ділянці. Нехай вас не бентежить той факт, що навіть деякі маленькі діти літають зі «дорослих» трас, адже головне в цій справі не вік, а досвід. Легкий ділянку дозволить вам уникнути серйозних травм і відпрацювати основні вправи в спокійній обстановці.
4
Для успішного управління лижами вам потрібно навчитися трьом прийомам: веденню, кантування лиж і контролю тиску, тобто ви повинні вміти рухати ногами, повертаючи лижі перпендикулярно вашої нозі, вміти використовувати канти лиж і вміти розподіляти тиск, змінюючи вагу, прикладений до кожної частини лиж. З часом ви зрозумієте, в які моменти це необхідно застосовувати.
5
Відштовхнувшись палицями від схилу, намагайтеся їхати не строго вниз, а поперек пагорба. Чи не нахиляйте корпус назад - це жодним чином не допоможе вам загальмувати, зате прискорить падіння. Корпус повинен бути нахилений вперед, а гальмувати ви будете за допомогою поворотів, робити які потрібно на зігнутих колінах. Під час повороту їхати потрібно на ребрах лиж, інакше маневрувати буде набагато складніше.
6
Переважна більшість новачків на самому початку навчання відчувають страх швидкості. Його не треба долати - це абсолютно нормально і природно. На перших порах швидкість вам і не знадобиться, адже ваше основне завдання - це відпрацювання рухів. Ви повинні відчути лижі, навчитися керувати ними, і швидкість в даному випадку буде тільки перешкодою.
Корисна порада
Один з перших навичок, який ви повинні придбати - вміння правильно падати. Ви повинні впасти не так на живіт або спину, падати потрібно виключно набік.