Як покласти ламінат. робити самовирівнюються стяжку для ламінату.

Ламінат являє собою сучасне підлогове покриття, при укладанні якого не потрібно великих фінансових вкладень та наявності досвіду в будівництві і ремонті приміщень.
Вам знадобиться
  • - рівень;
  • - ламінатная дошка;
  • - пила або лобзик;
  • - розпірні клини;
  • - рулетка;
  • - молоток;
  • - скоба для підбиття дошки;
  • - олівець і лінійка.
Інструкція
1
На першому етапі необхідно підготувати придбані ламінатниє дошки. Це необхідно через те, що матеріал повинен «звикнути» до кліматичних умов приміщення: вологість, температурний режим. Оптимальними умовами для дошки є 18-20 градусів С при вологості 70%. В іншому випадку відбувається розсихання ламінату.
2
Другим етапом є підготовка підлоги. Попередньо перевірте поверхню за допомогою рівня на рівність, щоб виключити різкі перепади. Дерев'яний або паркетну підлогу відшліфуйте, бетонний - покрийте самовирівнюється стяжкою, лінолеум - приберіть і нанесіть стяжку. Не рекомендується укладати ламінат поверх килимових покриттів.
3
Далі необхідно забезпечити гідроізоляцію поверхні, завдяки чому матеріал довгий час збереже свої характеристики. Функцію гідроізоляції виконує поліетиленова пароізоляційна плівка, яка прикріплюється на канцелярський скотч. Наступним шаром є підкладка з спіненого поліетилену. Безпосередньо перед укладанням ламінатної дошки очистіть і просушіть поверхню підлоги.
4
Починати укладання ламінату необхідно перпендикулярно стіні, на якій є вікно або вікна. Відступите від стіни як мінімум 10 см, використовуючи розпірні клини. Далі призначте одну дошку до іншої під кутом в 30 градусів, щоб замок вийшов на себе, після чого заклацніть його. Аналогічно вибудовується перший ряд шириною в дві дошки. Наступний ряд викладається таким же чином, але зі зміщенням торцевих швів на 30-40 см, щоб вийшов шаховий порядок.
Зверніть увагу
Найбільшу складність представляє укладання ламінатної дошки біля стін, так як при цьому застосовується спеціальна скоба. Також необхідно відзначити, що плінтус кріпиться не до підлоги, а до стіни.
Корисна порада
Якщо виникли складнощі з защелкиванием замків, використовуйте молоток, за допомогою якого акуратними рухами необхідно підбити.
Дивитися за тим, як роблять ремонт у вашому домі завжди цікаво, адже закінчення процесу чекаєш, як новорічного дива. Але ще цікавіше самому робити ремонт. Заодно поднаберетесь корисних навичок, наприклад, навчитеся викладати ламінат. Заняття це нескладне, але рівно до тих пір, поки не зіткнешся з перепадом рівнів підлоги, а попросту - з нерівностями поверхні.
Інструкція
1
Почати варто з того, що після вибору і покупки ламінату слід потримати його в приміщенні, де планується укладання, для того щоб він як би звик до навколишнього середовища (температурі, вологості) і прийняв свою остаточну форму (зберігати в упакованому вигляді до моменту настилу).
2
Наступним кроком (хоча можете спершу зробити і його) буде оцінка нерівності підлоги, на який буде проведена укладання.
3
Якщо поверхня підлоги дерев'яна, необхідно здійснити оцінку поверхні за допомогою будівельного рівня (на довжині до двох метрів допускаються перепади в кілька міліметрів). Досить рідко поверхню підлоги ідеальна і у випадку якщо вона дерев'яна, за допомогою шліфувальної машинки намагаються прибрати ці нерівності. Ще варто перевірити підлогу на жорсткість - якщо він прогинається, то краще його замінити. При використанні листів ДСП з метою вирівняти поверхню, необхідно враховувати той факт, що утворюються пари формальдегіду будуть негативно впливати на здоров'я людей, що знаходяться в цьому приміщенні, а при попаданні на листи вологи на ньому можуть виникнути бульбашки, що також буде досить неприємно.
4
У разі коли в приміщенні підлога бетонна і нерівний, необхідно робити стяжку. Попередньо доведеться здерти з підлоги лінолеум, паркет та інші матеріали до бетонної плити. Використовуючи суміш цементу або спеціальні самовирівнюючі суміші, необхідно домогтися рівної поверхні, також встановивши горизонтальність за допомогою будівельного рівня.
5
При укладанні ламінату на нерівна підлога найкраще подбати про різних підкладках. Завдяки їм в приміщенні додасться додаткова шумоізоляція і опора для ламінату. При укладанні ламінату на нерівній поверхні першого покладеним шаром краще зробити водонепроникний шар зі спеціальних матеріалів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=FDQTJPrKIJg