Як заглушити клапан ЄДР.

Система рециркуляції вихлопних газів (EGR) призначена для зменшення вмісту оксидів азоту у вихлопних газах автомобіля. При забрудненні і виході з ладу клапана ЄДР машина може глухнути на холостих обертах, споживати більшу кількість палива. Щоб не витрачати час і гроші на ремонт цієї системи, можна просто заглушити клапан.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - засіб для чищення двигунів;
  • - шматок алюмінію товщиною 1 мм або жерстяна банка з-під пива;
  • - ножиці по металу;
  • - гострий ніж.
Інструкція
1
Відверніть кришку розширювального бака і зливну пробку в правому нижньому куті радіатора. Злийте антифриз в підготовлену ємність. Можна пристосувати для цих цілей п'ятилітрову пластикову пляшку з відрізаним верхом. Від'єднайте шланг подачі антифризу.
2
Зніміть з клапана ЄДР вакуумну трубку. Відкрутіть болти кріплення його корпусу. Зніміть клапан і прокладку. Почистіть корпус клапана очищувачем двигуна.
3
Викроїте заглушку зі шматка алюмінію товщиною приблизно 1 мм. Якщо його немає під рукою, заглушку можна зробити з розрізаною пивної банки. Паронит краще не використовувати, оскільки він швидко прогорає.
4
Скористайтеся заводський прокладкою клапана ЄДР як шаблон. Покладіть її на бляшанку і «обведіть» гострим ножиком. Після цього заглушку легко вирізати ножицями. Пробийте в ній отвори під болти.
5
Встановіть заглушку, поставте корпус клапана ЄДР на місце, закріпіть болтами.
6
Очистіть і зніміть заслінку з впускного колектора. Почистіть колектор і встановіть заслінку на місце, підключіть всі шланги. Залийте антифриз, не забувши при цьому виміряти його рівень.
7
Як варіант, зніміть клапан, поставте замість нього сталеву заглушку, виточену за розміром його отвори. Після установки заглушки клапана на вашому бортовому комп'ютері буде вискакувати помилка (якщо, звичайно, цей блок не прошитий з відключенням свідчень у системі ЄДР). При необхідності зверніться до фахівців для його прошивки або просто від'єднайте клему з датчика.
Зверніть увагу
Основною причиною поломки клапана ЄДР є неякісний бензин. Датчик системи ЄДР при виході з ладу клапана ремонту не підлягає і зажадає заміни. Тому, якщо ви прийняли рішення заглушити клапан ЄДР, краще це зробити, не чекаючи того моменту, коли його забруднення і поломка будуть причиною інших несправностей в машині.
Корисна порада
Вважається, що після установки заглушки на цей клапан автомобіль не можна піддавати надмірним навантаженням на максимальних передачах.