Як зшити комбінезон для маленької собаки. Як вибрати комбінезон для собаки за розміром.

Не дивлячись на те, що кінологи не схвалюють модне нині захоплення господарів собак одягом для тварин, на вулицях все частіше можна зустріти дам, які прогулюються з милим песиком, одягненим в кокетливий комбінезон або пальто. Деякі захоплюються цим настільки, що шиють вбрання для своїх вихованців самостійно.
Вам знадобиться
 • - тканина;
 • - застібка-блискавка;
 • - гудзики;
 • - еластична гумка.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили зшити для своєї собачки комбінезон, то вибирайте для цього два види тканини: одну для підкладки, а другий для верху. Краще для підкладали брати фланель, а в якості основної тканини використовувати плащевку.
2
Для побудови викрійки вам необхідно зняти основну мірку: відстань від шиї (підстави) до хвоста (це довжина спини). Щоб точно визначити шийну точку, надягніть на собаку нашийник, але так, щоб він не надто тиснув. Отримане число розділіть на 8, щоб визначити довжину сторони сітки (її квадрата).
3
Тепер на папері накресліть квадрат вашої сітки, сторона якої буде рівним 1/8 АВ (відрізок АВ - це мірка довжини спини). Знайдіть викрійку простого комбінезона для невеликої собаки і перенесіть її малюнок на свою сітку. Залежно від того, якої породи ваш вихованець, відкоригуйте на готовій викрійці ширину штанин (якщо буде потрібно). Пам'ятайте, що робити підгонку ширини і довжини штанин слід під час примірки. Внизу штанини краще зібрати на гумку.
4
В результаті викроювання у вас повинно вийти дев'ять деталей, не рахуючи пояса. Вирізуйте їх, даючи припуски для швів не більше 2 см. Окантовку вирізайте по косій нитці. Змітайте основні деталі і проведіть примірку, підганяючи, якщо потрібно, за розміром. Якщо в комбінезоні передбачений поясок, то не забудьте зробити кулиску. Горловину комбінезона обробіть кантом разом з гумкою. Аналогічно бажано обробити і протилежну частину вбрання.
5
Для застібки краще використовувати широку липучку, розрізану на кілька дрібних частин. У цьому випадку комбінезон не стане «зморшки». Під застібку пришити клапани. Як варіант, пришити до комбінезону ручки і кишені. Ручки знадобляться для того, щоб зручно було притримувати собачку, а кишені для зберігання ручок. У шви також можете вставити шнур, щоб розмір ви могли регулювати.
Комбінезон для собаки - незамінна річ для прогулянки в негоду. Він захищає від бруду, дощу і снігу. У магазині одяг для тварин коштує досить дорого, але можна значно заощадити, якщо зшити комбінезон самостійно. З цією справою впорається навіть починаюча кравчиня, що володіє елементарними навичками в шиття.
Вам знадобиться
 • - водовідштовхувальна тканину;
 • - фланель або бязь для підкладки;
 • - папір для побудови викрійки;
 • - лінійка;
 • - олівець;
 • - липучка;
 • - гумка з обмежувачами;
 • - еластична тасьма;
 • - нитки в тон тканини;
 • - швейні приналежності.
Інструкція
1
Підберіть легку водовідштовхувальну тканину, можна використовувати стару куртку або плащ. Також підійде прогумований матеріал з просоченням. Необхідна кількість матеріалу дорівнює міркою висоти від холки до лап плюс 10 см. Для підкладки використовуйте бавовняні матеріали. Для більш легкого комбінезона підійде бязь. Для теплого - фланель.
2
Зробіть паперову викрійку комбінезона. Оскільки всі собаки різні, не існує готового шаблону за розмірами. Але можна використовувати викрійку-основу, внісши в неї необхідні зміни.
3
Виміряйте довжину спини собаки від основи шиї до хвоста. Розділіть цю величину на 8 і расчертите аркуш паперу на клітинки зі сторонами, рівними цієї величини. Потім перенесіть лінії викрійки-основи на папір. Виміряйте довжину лап і живота і внесіть необхідні корективи в викрійку. Виріжте деталі.
4
Тканина складіть навпіл лицьовою стороною всередину і викроїте 2 частини комбінезона, 1 деталь для клина. При необхідності можна викроїти і кант, хоча замість нього можливо використовувати і готову косу бейку. Виріжте деталі з тканини, залишаючи по 1 см для швів і по 1,5 см на подгибку горловини, отворів для лап, попи і хвоста. Аналогічним чином викроїте деталі підкладки.
5
Зробіть попередню намітку. Складіть частини для лап основної деталі наступним чином. З'єднайте точки В1 і В2, А1 і А2 і змітайте. Таким же чином стачайте бічний шов для задньої лапи, з'єднавши точки Г1 і Г2 і Д1, Д2. Аналогічним чином зшийте штанини і на другий деталі комбінезона.
6
Складіть деталі разом. Змітайте по лінії грудей від точки Е1 до А2. Ушийте клин в нижній частині комбінезона, з'єднавши точки Е2 і Е3.
7
Приміряйте конструкцію на собаку. Зручніше надягати на виворіт, щоб можна було скоригувати шви.
8
Стачайте деталі комбінезона і підкладки по наметочним швах на машинці. Вкладіть їх один в одного.
9
Деталі для клапана складіть лицьовими сторонами всередину і прострочіть по трьом сторонам, залишаючи одну довгу незашітой. Виверніть їх на лицьову сторону. Прикладіть до зрізів на спинці і прітачать. До клапану пришити липучку. Підкладку пришити до нижньої сторони застібки вручну потайним швом.
10
Горловину і отвір для хвоста обшийте кантом, складеним удвічі. Вставте в нього гумку і надіньте на кінці фіксатори.
11
Підігніть нижній бік штанин 2 рази на виворіт і прострочіть на машинці якомога ближче до згину. Щоб штанини краще захищали лапи від потрапляння бруду, вставте в подгибку еластичну тасьму.