Як запускати крон.

Стандартним компонентом для виконання команд за розкладом в UNIX-подібних операційних системах є cron. Зазвичай демон crond стартує при запуску системи. Проте з різних причин цього може не відбуватися. Запускати крон можна як вручну, так і налаштувавши його автоматичне завантаження.
Вам знадобиться
  • - обліковий дані root.
Інструкція
1
Почніть сеанс роботи з правами суперкористувача. Якщо завантажена графічна оболонка, запустіть програму емуляції терміналу і почніть сеанс root, виконавши команду su. Або перейдіть в одну з текстових консолей, одночасно натиснувши клавіші Alt, Ctrl і F1-F12 і увійдіть під логіном root.
2
Перевірте стан демона crond. Виконайте команду: service crond statusЕслі було виведено повідомлення вроде crond is running, крон запущений, і можна приступити до його конфигурированию або додаванню завдань. Якщо це повідомлення виду crond is stopped, сервіс зупинений, перейдіть до п'ятого кроку для його запуску. Якщо ж відобразилася напис service: crond: Unrecognized service, крон доведеться встановити.
3
Інсталює яку або реалізацію cron з доступного джерела (репозиторій на диску з дистрибутивом ОС, онлайн-репозиторії розробника дистрибутива, і т.д.). Використовуйте встановлені в системі менеджери пакетів кшталт apt-get, rpm, і т.д. Ви також можете завантажити вихідний код підходящого cron і зібрати його на своїй машині.
4
Конфігуруйте cron, якщо це необхідно. Відредагуйте файли/etc/crontab,/etc/cron.allow,/etc/cron.deny. Про формат подання інформації в них можна прочитати в man або info документації. Якщо це необхідно (не було здійснено при установці cron), помістіть не започатковано скрипт в директорію/etc/rc.d/init.d. Створіть посилання на нього з потрібними іменами в директоріях скриптів для кожного рівня завантаження (зазвичай це каталоги/etc/rc.d/rc1.d-/etc/rc.d/rc6.d).
5
Запустіть крон. Виконайте команду: service crond startБудет виведено статус-повідомлення, яке свідчить про успішність чи неуспіху операції.
6
Якщо це необхідно, створіть завдання cron для одного або декількох користувачів. Ознайомтеся з інформацією про роботу утиліти crontab, виконавши команду: crontab --helpСоздайте файл завдань cron і встановіть його командою види: crontab -u anyuser filepathЗдесь anyuser - ім'я користувача, а filepath - шлях до файлу завдань. Або ж використовуйте команду crontab з параметром -e: crontab -u anyuser -eЗапустітся текстовий редактор, де можна буде відредагувати список завдань.