Як підніматися на лижах в гору.

Катання на лижах - це ефективне спортивне вправу і гарна розвага в зимову пору року. Але для того щоб отримувати задоволення від катання, бажано освоїти деякі основні правила, наприклад, те, як можна підніматися в гору.
Вам знадобиться
  • - лижі;
  • - лижна мазь.
Інструкція
1
Придбайте або візьміть напрокат відповідний спортивний інвентар. Для підйому в гору найкраще підійдуть бігові лижі. Можна вибрати спеціальну модель, найбільше підходящу для ковзанярського ходу. Зазвичай такі лижі коротше звичайних на десять-двадцять сантиметрів. Також виберіть мазь, яка підходить для погодних умов. Це важливо і при перетині рівнинних ділянок, але відсутність підходящої мазі особливо помітно при підйомі в гору.
2
Навчіться виконувати коньковий хід. Тренуватися краще всього на рівнинній ділянці з щільним покриттям, наприклад, на широкій доріжці. Вузька лижня для цього не підійде. Цей метод пересування відрізняється тим, що самі лижі розташовуються не паралельно один одному, а перетинаються своїй задній стороною під кутом. При цьому вага переноситься по черзі то на одну, то на іншу ногу. Палки також слід активно використовувати, щоб збільшити швидкість.
3
Спробуйте піднятися на невелику гірку, використовуючи навички ковзанярського ходу. Якщо ви досить сильно розігналися на попередньому етапі лижні, то можете продовжувати рух способом, вказаними вище. Якщо ж ні, піднімайтеся, переставляючи лижі під кутом як в коньковом ході. В цьому випадку ви не будете ковзати назад, так як край лижі, яку ви переставляєте, буде впиратися в лижу на опорній нозі.
4
Якщо у вас не виходить підніматися вищеописаним чином, поверніться боком і переставляйте лижі так, як ніби ви піднімаєтеся вгору по нерівній поверхні з уступами, наприклад, по сходах. Таким чином ви також будете захищені від відкату назад. Цей спосіб займе більше часу, ніж коньковий хід, і підходить для тих, хто тільки почав займатися лижним спортом.
Корисна порада
Будьте готові до того, що освоєння підйому забере у вас якийсь час. Щоб прискорити процес навчання, візьміть кілька уроків у лижного інструктора.