Як навчити дитину збирати іграшки.

Прибирання іграшок є одним з перших етапів на шляху становлення особистості дитини . Виконуючи самостійно це просте завдання, маленька людина вчиться бути відповідальною, справлятися з труднощами і проявляти турботу про близьких, допомагаючи їм.
Інструкція
1
Щоб дитина охочіше взявся за справу, не змушуйте його прибирати все, що розкидано в процесі гри. Сконцентруйте його увагу на чому-небудь одному, наприклад, нехай прибере машинки. Похваліть його, коли все машинки будуть прибрані, і запропонуйте скласти книги або м'ячики.
2
Якщо малюк наполегливо відмовляється прибирати іграшки, запропонуйте йому наступне. Підготуйте кілька шухлядок для іграшок, принесіть журнали з картинками і разом виріжте зображення машинок, ляльок та інших предметів для того, щоб приклеїти їх на ящики. Така гра напевно сподобається дитині, і він буде з задоволенням складати іграшки в спеціальні ящички. Якщо малюк вміє читати, можна замінити картинки словами.
3
Якщо дошкільник прибрав іграшки не так добре, як ви очікували, не слід його лаяти, і тим більше не можна при дитині переробляти все по-своєму. Такий підхід відіб'є охоту трудитися. Краще подякувати малюка за виконану роботу. З часом дитина навчиться прибирати якісно.
4
Веселий настрій допоможе перетворити обов'язок в задоволення. Запропонуйте малюкові вибрати, під яку музику він буде прибирати іграшки. Допомагайте йому на перших порах, ненав'язливо учите маляти, як правильно це робити. Якщо він звикне наводити порядок під музику, це в майбутньому допоможе йому і в інших справах.
5
Убиратися за нагороду - не найкращий метод, але іноді це спрацьовує. Важливо дати зрозуміти дитині, що сенс збирання не в тому, щоб отримати за це подарунок, а те, що йому буде зручніше і приємніше знаходитися в чистій кімнаті. Почитайте малюкові казки на подібну тему, наприклад, «Мойдодир» або «Федорина горі».
6
Якщо ніяк не вдається переконати сина чи доньку почати прибирання, непомітно сховайте пару улюблених іграшок. Коли дитина помітить їх відсутність, скажіть, що іграшки образилися і сказали, що повернуться в кімнату, якщо там буде прибрано. До певного віку цей прийом може спрацювати. Головне - виробити звичку жити в чистій кімнаті.
7
Не забувайте про особистий приклад, діти завжди рівняються на дорослих. Ваші вимоги не будуть виконуватися, якщо малюк побачить, що ви чините інакше.