Як лікувати очі у красноухой черепахи. Як закопувати очні краплі черепахам.

Багато людей вибирають красноухих черепах в якості домашніх вихованців через їх невибагливості. У природі вони мають досить міцним здоров'ям, проте в домашніх умовах вимагають пильної уваги. Від поганого догляду і неправильного харчування у красноухих черепах можуть розвинутися різні захворювання очей. Як їх лікувати?
Інструкція
1
Панофтальміт - запалення оболонок очі , що виникає через проникнення під рогівку патогенних бактерій. На першій стадії захворювання уражається тільки нижню повіку тварини, потім з'являється помутніння очі. Якщо це захворювання не лікувати, очей може осліпнути. Для лікування панофтальмита використовують мазі і очні краплі з антибіотиками.
2
Набряк століття у красноухих черепах може з'явитися внаслідок нестачі вітаміну А або через брудної води. Набряк може бути одностороннім або двостороннім, повним або неповним. Це захворювання викликає у тварини сильний дискомфорт, черепашка може часто терти очі, через що їх стан тільки погіршується. Перш ніж почати лікування, слід промити тераріум і змінити воду. Очі тварини потрібно промивати 3-процентним розчином борної кислоти або відваром ромашки 2 рази на день і закопувати очні краплі, наприклад, альбуцид. У важких випадках можна застосовувати тетрациклінової мазь.
3
кон'юктівіта виникають у красноухих черепах через стрептококової і стафілококової інфекції. У такому випадку у тварини запалюються кон'юнктивальні мішки і повіки. Лікують кон'юнктивіт мазями з хлорамфеніколом або тетрацикліном. При сильному запаленні антибіотики призначають всередину.
4
При будь-якому очному захворюванні черепасі необхідний прийом мультивітамінний препаратів. Найоптимальніший варіант - ветеринарний «Елеовіт». Також можна давати «Інтравіт» і «Мультивіт». Решта вітамінні комплекси не підходять через вміст в них вітаміну Д2, який отруйний для черепах. Не забувайте підгодовувати вихованця за допомогою пінцета - очні захворювання часто роблять черепашку практично сліпий, і вона не може знайти їжу.
Корисна порада
Ветеринари настійно рекомендують звертатися до них при перших же симптомах захворювання. Займаючись самолікуванням, ви можете нашкодити своєму вихованцеві, і виправити цю шкоду буде дуже складно.
Ваші домашні вихованці радують вас день від дня. І як же стає сумно, коли ви бачите, що ваша улюблена черепаха захворіла. Досить часто буває, що звернутися до ветеринара немає можливості. У таких випадках виручають хороші поради тих, хто вже стикався з цією проблемою.
Інструкція
1
Як вчинити, якщо у черепахи стоматит. Симптоми цієї хвороби неможливо не помітити. Тварина при всьому бажанні поїсти, зробити цього не може, т. К. Ротова порожнина покрита білими плямами, які дуже швидко стають виразками. Чим раніше ви почнете лікування, тим менше буде мучитися ваш улюбленець.
2
У ветеринарних аптеках є препарат "дентаведін", його треба 2 рази на день заливати в пащу черепасі. Зробити це складно, щелепи у тварини сильні і розімкнути їх нелегко. Щоб влити ліки знадобиться дерев'яний вузький шпатель. Акуратно вставити його між щелепами, відкрити пащу і влити суспензію. Для того, що б хвороба не прогресувала, бажано зробити укол антибіотика. Амоксицилин 15% для ветеринарного використання, 1 раз на 2 дні по 1 кубику на 1 кг ваги, в інсуліновому шприці. Робити укол треба в м'яз задньої лапки, це не складно. Якщо після першого уколу стан значно покращився, то другий укол необов'язковий.
3
І ще один досить частий і неприємний випадок. Якщо ваша черепашка погуляла у дворі і після цього у неї на шкірі стали з'являтися плями з рожевим відтінком, які через пару днів стають ранами, не поспішайте лякатися. Головне не запускати хворобу. Відразу треба змастити гидрокартизон або тетрацикліном. Якщо черепаха водяна, то в воду слід додавати відвар з ромашки або календули. Не забувайте про правильний догляд і харчування.
Зверніть увагу
Як лікувати застуду у черепах? Найпоширеніша хвороба у красноухих черепах - пневмонія або застуда. Ознаки хвороби - нежить, від якого для дихання черепахи широко відкривають рот. У легких накопичується повітря, і черепахи не можуть пірнати. Якщо вчасно не помітити хворобу і не лікувати, приблизно через два тижні черепахи вмирають.
Корисна порада
Коли лікувати сухопутну черепаху? З упевненістю можна сказати, що якщо ваша тварина живе на підлозі або в холодному тераріумі без джерела ультрафіолету - то вам вже варто показати його фахівцеві. Корисно ознайомиться з рекомендаціями з утримання і годівлі сухопутних черепах, і якщо ви виявите серйозні помилки, також необхідно віднести черепаху до ветклініки.