Як прибрати розгін процесора.

Розгін центрального процесора персонального комп'ютера дозволяє значно збільшити продуктивність цього пристрою. На жаль, подібна процедура іноді сильно підвищує навантаження на ЦП, що може привести до його псування.
Вам знадобиться
  • - доступ в BIOS;
  • - CPU Core;
  • - хрестова викрутка.
Інструкція
1
Розрізняють декілька основних методик відключення розгону для центрального процесора і інших елементів. Відкрийте меню BIOS, натиснувши потрібну клавішу після включення комп'ютера.
2
Виділіть пункт Set BIOS Default або Use Default Settings. Натисніть клавішу Enter. Після появи нового вікна натисніть клавішу Y. Тим самим ви підтвердите застосування вихідних параметрів роботи елементів комп'ютера.
3
Мінус даного методу в тому, що ви вимкніть розгін для всіх інших пристроїв. Якщо вам необхідно змінити тільки параметри роботи центрального процесора, відкрийте меню Advanced Setup або CPU Settings.
4
Виберіть меню, в якому відображені параметри роботи центрального процесора. Перейдіть до пункту Overclocking Options і активуйте параметр Auto або Default.
5
Якщо ви не використовували задану схему розгону, а самостійно налаштовували потрібні параметри, змініть показники частоти шини і множника, вибравши вихідні значення.
6
В деяких моделях мобільних комп'ютерів відсутня можливість зміни параметрів роботи пристроїв через меню BIOS. Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, встановіть будь-яку програму, що дозволяє управляти ЦП, працюючи в системі Windows. Прикладом такої утиліти може служити CPU Core.
7
Запустіть цю програму і встановіть стандартні значення множника і частоти шини. Понизьте напруга, що подається на процесор.
8
Якщо невірні параметри розгону привели до того, що комп'ютер просто не завантажується, необхідно використовувати механічний скидання налаштувань. Вимкніть ПК і від'єднайте кабель від блоку живлення.
9
Розберіть корпус комп'ютера, отримавши тим самим доступ до системної плати. Вийміть BIOS-батарейку з гнізда. Замкніть контакти і поверніть елемент живлення в початкове положення. Дана процедура призведе до повного скиданню налаштувань меню BIOS.
Для збільшення потужності комп'ютера необхідно виконати ряд операцій. Враховуючи той факт, що вам буде потрібно змінити параметри роботи процесора і оперативної пам'яті, необхідно діяти дуже акуратно.
Вам знадобиться
  • - Викрутка;
  • - пінцет.
Інструкція
1
Увімкніть комп'ютер (ноутбук) і утримуйте клавішу Delete для входу в BIOS материнської плати. Після цього натисніть клавіші Ctrl і F1 для відкриття додаткового меню параметрів пристроїв.
2
Тепер знайдіть пункт, який відповідає за стан оперативної пам'яті. Зменшіть показник частоти шини, через яку надходить інформація до ОЗУ, до мінімального показника. Це дозволить запобігти збільшенню частоти шини в процесі розгону.
3
Тепер відкрийте меню, що відповідає за налаштування параметрів центрального процесора. Збільште частоту шини процесора на 10-20 Гц. Якщо частота шини вже досягла максимальної планки, то збільште множник процесора на одиницю.
4
Збережіть параметри налаштувань даних пунктів і перезавантажте комп'ютер, натиснувши кнопку Save & Exit. У тому випадку, якщо після здійснення процедури розгону комп'ютер перестав завантажуватися, повторіть процедуру входу в меню BIOS.
5
Повторіть операції зворотні тим, які описані в другому і третьому кроці. Тобто збільште частоту шини оперативної пам'яті і зменшите частоту процесора.
6
Якщо ви не впевнені в правильності введених налаштувань, то знайдіть пункт Use Default Settings або його аналог, виділіть його і натисніть клавішу Enter. Тим самим ви скинете параметри меню BIOS на заводські.
7
Якщо ж після здійснення розгону комп'ютера він перестав завантажуватися взагалі, тобто ви навіть не можете зайти в меню BIOS, то вручну скиньте параметри комп'ютера. Вимкніть його і відкрийте системний блок.
8
Знайдіть БИОС-батарейку, розташовану на материнській платі. Вийміть її з гнізда за допомогою пінцета або викрутки. Замкніть цими інструментами контакти, до яких прилягала батарейка. Встановіть її назад у гніздо і включіть комп'ютер. Встановіть програму CPU-Z і переконайтеся в тому, що ваш процесор працює стабільно.