Як надягати ланцюги на колеса.

Автомобіль, оснащений ланцюгами проти, стане набагато проходімей: ви легко зможете проїхати по грунтовій дорозі після дощу або по щойно випав снігу. Якщо ви вже вибрали і купили ланцюга для своєї машини, вам залишилося лише поставити їх на колеса.
Вам знадобиться
  • - ланцюги протиковзання;
  • - автомобіль;
  • - рівне місце;
  • - дріт;
  • - викрутка;
  • - чотири- або шестигранний ключ (залежно від конструкції замка).
Інструкція
1
У випадку, якщо до ґрунтової дороги далеко, і вам належить досить довгий шлях по рівній асфальтовій трасі, не поспішайте одягати ланцюга, оскільки рекомендована швидкість руху з ними - не більше 50 км/год. Лише доїхавши до місця з'їзду на погану дорогу знайдіть рівну ділянку, зупиніться і почніть монтаж ланцюгів на колеса.
2
Розстелите ланцюга перед колесами так, щоб ланки з замками виявилися із зовнішнього боку. Зручніше встановлювати ланцюги відразу на обидва колеса однієї осі - наприклад, спочатку «взуйте» передні колеса, а потім задні.
3
Огляньте всю поверхню ланцюга, знайдіть всі перекручення ланки. Якщо ви знайшли перекручення, усуньте його, перекинувши частину ланцюга через отвір між перемичками.
4
Акуратно заїжджайте на ланцюгу, зупинившись в 30-50 см від краю. Більшу частину ланцюгового полотна накиньте на колесо, зачепите гачок, розташований на внутрішній поздовжньої ланцюга, за крайнє ланка іншого кінця.
5
Рівномірно розподіліть перемички по всьому колесу, а у шин типу ВЛІ-5 розкладіть їх так, щоб вони опинилися між зубцями протектора.
6
Зачепите гак-замок за зовнішню поздовжню ланцюг, поки попередньо. Для цього вставте в вузький проріз гачка остання ланка іншого кінця і перекиньте гак, одночасно максимально натягнувши ланцюг. При цьому спинку гака вставте всередину останнього кільця.
7
Ще раз поправте перемички і застебніть замок, просунувши кільце гака між покришкою і ланцюгом і встромивши кінець в ланка ланцюга.
8
Якщо ланцюг натягнулась недостатньо сильно, спробуйте знову розчепити гачок і закріпити його за друге або навіть третя ланка. Найкраще проїхати кілька кілометрів, щоб ланцюг вляглася і ще раз спробувати затягти її, у такому випадку вдається досягти максимального натягу.
9
Додатково, щоб бути повністю впевненим у тому, що замок не расстегнется, замотайте його дротом. Особливо це актуально для ланцюгів протиковзання з S-подібним замком (який застібається шести- або чотиригранним ключем), оскільки вони можуть розчепитися при наїзді на перешкоду.