Як організувати свою стоматологію.

Приватна стоматологічна клініка є одним з найбільш швидкозростаючих і рентабельних видів бізнесу. З ростом рівня життя росіяни готові все більше і більше коштів витрачати на своє здоров'я. А зуби навряд чи колись перестануть хворіти.
Вам знадобиться
  • - бізнес-план;
  • - приміщення;
  • - основне обладнання;
  • - допоміжне обладнання;
  • - ремонт приміщення ;
  • - меблі;
  • - дозвільні документи;
  • - штат персоналу;
  • - реклама клініки;
  • - комп'ютерні програми для ведення обліку.
Інструкція
1
Складіть бізнес-план, у ньому відобразіть всі прийдешні витрати. Враховуйте кошти, необхідні для ремонту приміщення, на обладнання (стоматологічні установки), на рентген-апарат, допоміжне обладнання, меблі, витрати на документацію, проектування, розкрутку, оплату персоналу.
2
Якщо ви плануєте створення невеликої стоматологічної приватної клініки, приблизно на 5 крісел, то вам потрібно приміщення загальною площею 180 - 200 м ?, відповідне вимогам СЕС, з п'ятьма вікнами (на кожне стоматологічне крісло по одному).
3
У випадку, якщо вам дозволяють кошти, приміщення краще купити, щоб не залежати від орендодавця. Якщо ж стартових грошей не дуже багато - почніть з оренди, але при цьому приділяйте підвищену увагу укладенню договору з орендодавцем.
4
Купуйте готовий бізнес, якщо у вас є така можливість. Але проявляйте обережність. Зверніться до фахівців з купівлі - продажу бізнесу.
5
При ремонті приміщення стежте за тим, щоб у вас не пішло надто багато грошей на дизайн простору. Адже вам потрібно ще буде закуповувати більш-менш якісне обладнання, щоб бути конкурентно-спроможної клінікою.
6
Займіться отриманням дозвільних документів від відповідних органів нагляду. Якщо ви плануєте перепланування приміщення, це вимагає дозволів від різних інстанцій - від пожежних, відділу архітектури, СЕС, районної адміністрації та т.п. Також знадобиться дозвіл на експлуатацію рентгенівського обладнання, якщо ви збираєтеся надавати подібні види послуг.
7
Отримайте медичну ліцензію (якщо ж ви плануєте відкрити хірургію і дитячу стоматологію - потрібно кілька ліцензій).
8
Для закупівлі медичного обладнання досить побувати на відповідного профілю інтернет-виставці, наприклад, Stoma Expo. Для здійснення вибору знадобиться фахівець, який добре розбирається в професійній техніці.
9
Найміть медичний персонал. В клініці на 5 крісел, як правило, працюють 10 лікарів-стоматологів та 10 медсестер, буде потрібно також 2 адміністратора, директор і 2 санітарки. Бухгалтер буває найчастіше приходять, на півставки. Зарплата лікарів становить 20 - 25% від виручки, решти персоналу - на розсуд господаря. Підібрати персонал нелегко, тому починати пошук потрібно ще під час ремонту, щоб до відкриття клініки колектив був укомплектований повністю.
10
Відразу ж налагодьте чіткий контроль за матеріалами, відзначайте трудовий внесок кожного працівника, ведіть облік пацієнтів і т.п. Це досить легко вирішується за допомогою спеціальних комп'ютерних програм.
11
Перших пацієнтів нехай покличуть запрошені вами стоматологи - адже у них є старі клієнти. Добре працює вивіска, її краще повісити заздалегідь, ще під час ремонту. Замовте рекламу на радіо і в місцевих газетах. Відкрийте сайт клініки в інтернеті, з докладним оглядом всіх надаваних послуг і можливістю запису на прийом по електронній пошті або по телефону.
12
Слідкуйте за тим, щоб ціни на ваші послуги були конкурентноздатні, а якість перевершувало інші клініки. В цьому випадку велика кількість пацієнтів вам гарантовано.
Якщо ви маєте пряме відношення до медичної діяльності, є практикуючим лікарем і у вас є підприємницька жилка, то відкриття власної приватної клініки може стати дуже успішним для вас бізнесом.
Інструкція
1
Існує безліч напрямків у медицині (стоматологія, косметологія і т.д.), які можна вибрати як спеціалізації для приватної клініки. В першу чергу необхідно вибрати відповідне помещеніе.Для відкриття клініки досить приміщення площею від 40 м ?, якщо це стоматологічний кабінет, то такої площі цілком достатньо. Приміщення повинно задовольняти встановленим вимогам щодо висвітлення, вентиляції, санітарним вузлам і т.д., ці вимоги докладно описані в документі СанПіН 2.1.3. 1375-03.
2
Приватна клініка - бізнес дорогий. Він вимагає великих початкових капіталовкладень, головна стаття витрат при цьому - закупівля обладнання. Ціна на нові комплекти обладнання може обчислюватися десятками тисяч доларів, багато хто при цьому економлять, набуваючи б/в обладнання.
3
Одним з найважливіших етапів організації даного бізнесу є підбір персоналу. Цей вид бізнесу як ніякий інший, вимагає наявність висококласних фахівців. Абсолютно нормальною, вважається практика переманювання персоналу з інших клінік, пропонуючи їм кращі умови праці та її оплати. Відсутність професійних докторів, а також медсестер, негативно позначиться на розвитку всього бізнесу в цілому.
4
Будь-який напрямок медичної діяльності вимагає обов'язкового ліцензування. Щоб отримати ліцензію на відкриття приватної клініки, необхідно повністю її підготувати - в наявності мають бути всі дозвільні документи від відповідних органів (санітарних, протипожежних і т.д.), приміщення повинні бути обладнані необхідним обладнанням. Процес ліцензування може зайняти близько року.
Зверніть увагу
Цей вид бізнесу вважається дуже прибутковим. Не дивлячись на великі початкові вкладення (від 30 до 500 тисяч доларів і більше), термін його окупності, залежно від спектру та якості надаваних послуг, не перевищує одного року.