Як побудувати буржуйку. Як зробити буржуйку.

В невеликому приміщенні, наприклад, гаражі або недобудованому будинку, зручно використовувати піч буржуйку . Вона дозволяє обігріти приміщення дровами, швидко нагрівається (правда, так само швидко остигає) і при необхідності легко переноситься на інше місце. Побудувати буржуйку можна з підручних матеріалів, так як конструкція її досить проста.
Вам знадобиться
  • - металевий куточок;
  • - металевий лист;
  • - сталева арматура;
  • - товста дріт;
  • - зварювальний апарат ;
  • - лобзик по металу;
  • - рулетка;
  • - кріплення;
  • - труба.
Інструкція
1
Візьміть куточок для скелета буржуйки, краще брати досить міцний 50х50х5 або 63х63х6, з 09Г2С (в крайньому випадку, можна і ст3). Лобзиком по металу розпиляєте куточок: вам знадобляться 4 ніжки (довжиною близько метра) і горизонтальні поперечини, їх розмір залежить від бажаних розмірів буржуйки.
2
Зваріть з отриманих відрізків скелет грубки. Для цього з горизонтальних перекладин виготовте два однакових прямокутника, причому одна з полиць куточка повинна розташовуватися вертикально, а друга горизонтально (щоб вони співпали, обріжте кінці полиць під кутом 45?).
3
До одного з прямокутників приваріть ніжки, це буде верхня межа буржуйки. На висоті 50 см від землі розмістіть другий прямокутник і також закріпіть зварюванням. Замість зварювання можна використовувати болти. Перевірте стійкість і надійність конструкції.
4
Візьміть аркуші, товщиною не менше 4 мм, сталь також краще вибрати 09Г2С (тонка або неякісна сталь прослужить не більше декількох сезонів). За допомогою лобзика виріжте з них прямокутники, які закриють дно, верх, бічні частини і зафіксуйте болтами або зварюванням.
5
В одному з торців буржуйки зробіть дверцята для дров, виготовте її з тієї ж сталі, прикрутивши до стінки (не забудьте про ручку). Верхню частину печі можна використовувати для приготування їжі, з цією метою виріжте в ній круглий отвір і виготовте щільно закривається важку кришку.
6
На дно буржуйки покладіть колосникові грати, її можна зробити зі сталевої арматури або товстого дроту. Оптимальну висоту решітки визначте пізніше досвідченим шляхом, так як для кожної грубки вона своя.
7
З будь металевої труби виготовте димохід. Врахуйте, чим довше і извилистее буде димар, тим більше тепла ви отримаєте від грубки, так як дим зможе віддати своє тепло не вулиці, а трубі. Тому постарайтеся, щоб димохід проходив через всю кімнату.
8
Вріжте один кінець димоходу в торець буржуйки, а другий виведіть на вулицю через вікно, стіну або дах. Подбайте про герметичність труби і отвори виведення, щоб дим не потрапляв у приміщення.
9
Готову піч-буржуйку поставте на цеглу або лист металу, подалі від горючих матеріалів і дерев'яних стін. Додатково буржуйку можна обкласти цегляною кладкою, в такому випадку тепло в приміщенні зберігатиметься довше.
Корисна порада
Якщо замість зварювання при виготовленні саморобної буржуйки ви будете використовувати болти, вона вийде розбірний, що іноді дуже зручно.