Як розпізнати гіпоксію.

Майбутні мами з радістю і хвилюванням сприймають перші рухи малюка в животі. Якщо рухається, б'є ніжками - значить, живий, росте і розвивається, і вже зовсім скоро з'явиться на світ. Але дуже важливо не упустити поява такого небезпечного захворювання, як гіпоксія плоду, коли до нього недостатньо надходить кисень. Вчасно виявивши ознаки гіпоксії, можна вжити необхідних заходів для порятунку життя і здоров'я дитини.
Інструкція
1
Перш за все, вас повинно насторожити надмірно неспокійна поведінка малюка. Якщо він ворушиться занадто активно, часто і сильно, а потім ці рухи різко слабшають і навіть протягом деякого часу припиняються, це може свідчити про гостру нестачу кисню і наростанні гіпоксії. В цьому випадку відразу ж звертайтеся до лікаря, у якого ви спостерігаєтеся.
2
Особливо уважно до течії вагітності слід ставитися, якщо ви страждаєте на анемію, захворюваннями серцево-судинної, ендокринної системи, органів дихання, нирок і печінки, т.к. при цих патологіях ймовірність гіпоксії плоду дуже висока.
3
Гостра гіпоксія може розвинутися при крововтратах, фізичних перевантаженнях і навіть сильних стресах. Щоб мінімізувати можливість її появи, необхідно в цих випадках обов'язково звертатися до медичної установи.
4
Лікуючий лікар може розпізнати гостру гіпоксію , прослухавши за допомогою стетоскопа серцебиття плода і вимірявши частоту скорочень серця, його ритм, виявляючи наявність або відсутність шумів. Визначається це захворювання також і при безпосередньому огляді жінки, коли оцінюється розташування матки і кількість навколоплідних вод. Але для точної постановки діагнозу зовнішнього огляду недостатньо, необхідні лабораторні дослідження.
5
Одними з найбільш точних способів визначення гіпоксії є кардиотокография і електрокардіографія. За допомогою цих методів діагностують частоту серцевих скорочень в залежності від руху плода і скорочення матки.
6
Ультразвукове дослідження дозволяє побачити, чи не обвитий чи плід пуповиною (це може бути причиною гіпоксії), чи є у нього які-небудь аномалії розвитку, в якому стані знаходиться плацента.
7
Ступіньвираженості гіпоксії визначається в ході дослідження кровотоку в судинах матки, плоду і пуповини. Для цього використовують т.зв. допплерометрию; але вона можлива тільки за 16-20 тижнів вагітності, коли проявляються патологічні порушення.
8
Аномалії розвитку плода розпізнають, досліджуючи навколоплідну (амниотическую) рідина. Цей метод отримав назву амніоцентез. Ще один метод визначення гіпоксії плоду - амниоскопия. Він заснований на виявленні в навколоплідних водах меконію - калу плоду. Це відбувається при порушенні кровообігу в кишечнику дитини і розслабленні сфінктера його прямої кишки. Амніоскопія застосовується перед пологами.