Як викликати командний рядок.

У сучасних версіях ОС Windows немає вбудованої дискової операційної системи (DOS), але є компонент, що імітує виконання багатьох DOS-команд. Називається він емулятором інтерфейсу командного рядка і дозволяє, зокрема, звертатися до встановлених в комп'ютер додаткам, пропускаючи всі проміжні етапи, пов'язані з графічним інтерфейсом Windows. Часто ця особливість буває корисна, завдяки чому інтерфейс командного рядка і зберігається в кожної нової версії Windows.

Інструкція
1
Розкрийте головне меню системи натисканням клавіші Win або клацанням покажчика миші по кнопці "Пуск". Знайдіть і клацніть пункт "Виконати" - він відкриває стандартний діалог запуску програм ОС Windows. Якщо в налаштуваннях вашої операційної системи відображення цього пункту відключено, скористайтесь замінюють його "гарячими клавішами" - поєднанням Win + R. У єдиному полі введення вікна, що з'явилося наберіть команду з трьох латинських букв cmd. Потім натисніть кнопку OK і вікно емулятора командного рядка з'явиться на екрані.
2
Якщо з якоїсь причини використати діалог запуску немає можливості, виконайте виконувані ним операції в ручному режимі. Почніть із запуску Провідника (клавіші Win + E) - він потрібен для того, щоб дістатися до місця зберігання в комп'ютері виконуваного файлу емулятора командного рядка. У вікні файл-менеджера перейдіть в ту папку, куди встановлена операційна система (зазвичай вона називається Windows) і знайдіть у ній каталог System32. У нього і поміщається при інсталяції файл з назвою cmd.exe - відшукайте його в списку і запустіть подвійним клацанням лівою кнопкою миші.
3
Якщо комп'ютер працює під управлінням ОС Windows 7, то у вас є ще пара способів запуску інтерфейсу командного рядка без внесення будь-яких додаткових змін до реєстру. Один з них використовує пошуковий механізм Windows 7: відкрийте головне меню і в поле з текстом "Знайти програми та файли" наберіть "кома". Цього буде достатньо, щоб з'явився список з результатами пошуку, в якому першим рядком буде "Командний рядок" - клацніть це посилання, і потрібний вам інтерфейс буде запущений.
4
Інший спосіб дуже корисний, коли інтерфейс командного рядка потрібен для роботи з файлами будь-якого конкретного каталогу . У Провіднику перейдіть до потрібної папки, натисніть клавішу Shift і, утримуючи її, клацніть папку правою кнопкою миші. При такому способі виклику контекстного меню в нього буде додана додаткова рядок - "Відкрити вікно команд". Виберіть цей пункт меню, і інтерфейс командного рядка буде запущений, а вам не потрібно буде за допомогою DOS-команд переміщатися з кореневого каталогу в цю папку - емулятор зробить це сам при запуску.