Як зробити кулер тихіше.

Комп'ютерні комплектуючі виділяють багато тепла в процесі роботи. Щоб це не призводило до поломок і нестабільної роботи, доводиться приділяти багато уваги питанню охолодження. А це веде до появи в корпусі все більшого числа вентиляторів, і виникає інша проблема - рівень шуму. Як зробити кулер тихіше і при цьому не нашкодити комп'ютеру - цікава задача з різними способами вирішення.

Інструкція
1
Встановіть програмне забезпечення для регулювання швидкості обертання вентиляторів. Відкрийте в будь-якому браузері страніцуhttp ://www.goldsoftware.ru/speedfan/downloadі скачайте безкоштовну утиліту SpeedFan.
2
Запустіть завантажений файл і натисніть кнопку "I Agree", щоб почати установку програми. Натисніть кнопку Close, коли у вікні прогресу перестануть з'являтися нові рядки. Запустіть SpeedFan за допомогою ярлика на робочому столі або з теки, куди ви встановили програму. Перший запуск програми займе близько хвилини, це пов'язано з опитуванням компонентів комп'ютера і налаштуванням конфігурації.
3
Натисніть кнопку Configure, щоб включити російськомовний інтерфейс. Клацніть по закладці Options і виберіть у пункті Language рядок Russian, потім підтвердіть вибір натисненням кнопки ОК. Найпростіший спосіб зробити кулер тихіше - це проставити галочку "Автоскорость вентиляторів". В цьому випадку SpeedFan самостійно змінювати швидкість обертання вентиляторів з урахуванням температури.
4
Інший варіант - вказати вручну потрібну частоту обертів. Для цього в поле навпроти напису Speed01 впишіть відсоток від поточної швидкості обертання. Проробіть цю операцію для всіх доступних вентиляторів.
5
Натисніть кнопку "згорнути", коли закінчите настроювання, тоді програма продовжить роботу, але не займатиме місце на екрані. Якщо у вас не працює SpeedFan, або ви не хочете використовувати саме її, можете скористатися аналогічною програмою MotherBoardMonitor, яка доступна для скачування по адресуhttp ://www.3dnews.ru/download/tweak_pc/motherboard/motherboard-monitor.
6
Існує і непрограмні спосіб. Купуйте і підключіть апаратний регулятор швидкості обертання вентилятора. Наприклад, компанія Zalman випускає приставку FanMate. Також існують цілі панелі керування швидкістю вентиляторів - реобас.
7
Помістіть пристрій у відповідний за розміром відсік системного блоку, вийміть роз'єм живлення вентилятора з материнської плати і підключіть до приставки FanMate або реобас. Потім підключіть кабель живлення FanMate в материнську плату. Тепер поворотом регулятора ви зможете збільшувати або зменшувати напругу електричного струму, а значить, зможете зробити кулер тихіше.