Як платити за харчування.

Оплата за харчування співробітників підприємства може проводитися різними способами. Варіанти оплати залежать від того, організована їдальня на самому підприємстві або укладено договір з довколишнім пунктом громадського харчування.
Інструкція
1
Якщо ви організували їдальню в умовах свого підприємства, оплата за харчування може здійснюватися кількома способами. Найбільш простим вважається варіант, коли кожен працюючий на підприємстві отримує комплексний обід і вся сума за місяць вираховується з заробітної плати. Відзначати дні відвідування їдальні можна в самому пункті живлення або здійснювати утримання згідно з табелем обліку робочого часу за кількість відпрацьованих днів.
2
Другий варіант - це видати талони всім співробітникам підприємства і провести утримання із заробітної плати згідно з сумою виданих талонів. При такому способі співробітник може використовувати талони в міру потреби.
3
При організованому буфеті в умовах підприємства кожен співробітник може платити за харчування самостійно, купуючи в буфеті продукти на свій розсуд.
4
При укладанні договору з прилеглої точкою громадського харчування перерахування ви можете виробляти один або два рази на місяць, вираховуючи всю суму з зарплати співробітників. Якщо обіди видають не комплексні, в їдальні повинна вестися запис всіх сум, витрачених кожним співробітником вашого підприємства. Також підходить варіант з видачею талонів, за якими буде проводитися облік вартості обідів.
5
Якщо ви компенсуєте своїм співробітникам частину суми витраченої на харчування, розрахунок повинен проводитися в бухгалтерії підприємства при нарахуванні заробітної плати.
6
Нерідко роботодавець повністю оплачує всю суму за харчування своїх співробітників, використовуючи кошти, отримані від прибутку свого підприємства. При такому варіанті оплати харчування ви можете перераховувати всю суму на рахунок точки громадського харчування, в якій обідають ваші співробітники або прийняти постачальника, який займатиметься закупівлею продуктів у вашу їдальню.