Як знайти невідомий дільник.

Нерідко можна зустріти такі рівняння, в яких невідомий дільник . Наприклад 350: Х = 50, де 350 - ділене, Х - дільник, а 50 - приватне. Для вирішення цих прикладів необхідно провести певний набір дій з тими числами, які відомі.
Вам знадобиться
  • - олівець або ручка;
  • - аркуш паперу або зошит.
Інструкція
1
Уявіть, що одна жінка мала деяку кількість дітей. В магазині вона придбала 30 цукерок. Повернувшись додому, дама розділила солодощі порівну між дітьми. Таким чином кожна дитина отримала на десерт по 5 цукерок. Запитання: Скільки дітей було у жінки?
2
Складіть просте рівняння, де невідоме, тобто Х - це кількість дітей, 5 - це число цукерок, отриманих кожною дитиною, а 30 - це кількість солодощів, яке було куплено. Таким чином ви повинні отримати приклад: 30: Х = 5. У цьому математичному вираженні 30 називається діленим, Х - делителем, а вийшло частное одно 5.
3
Тепер приступайте до рішення. Відомо: щоб знайти дільник, потрібно ділене розділити на приватне. Виходить: Х = 30: 5; 30: 5 = 6; Х = 6.
4
Зробіть перевірку, підставивши в рівняння вийшло число. Отже, 30: Х = 5, ви знайшли невідомий дільник, тобто Х = 6, таким чином: 30: 6 = 5. Вираз вірно, а з цього випливає, що рівняння вирішено правильно. Зрозуміло, при вирішенні прикладів, в яких фігурують прості числа, перевірку виконувати необов'язково. Але коли рівняння складаються з двозначних, тризначних, чотиризначних і т.д. чисел, обов'язково перевіряйте себе. Адже це не забирає багато часу, але дає абсолютну впевненість в отриманому результаті.
Зверніть увагу
Прості лінійні рівняння можна вирішити шляхом зведення їх до еквівалентним рівнянням, з яких видно значення невідомого. Наприклад, рівняння Х + 5 = 8 можна звести до рівняння еквівалентному Х = 3. Кроки, які необхідно вчинити при виконанні цієї дії, засновані на чотирьох аксіомах: - якщо величини, які дорівнюють, збільшити на одне і те ж число, то й результати дорівнюватимуть; - Якщо з величин, які дорівнюють, відняти одне і те ж число, то і результати будуть рівні; - якщо величини, які дорівнюють, помножити на одне і те ж число, то і результати будуть рівні; - якщо величини, які дорівнюють, розділити на одне і те ж число, то і результати будуть рівні.
Корисна порада
В подібних рівняннях невідомим може виявитися не тільки дільник, але і ділене. Щоб знайти невідоме ділене, потрібно дільник помножити на приватне. Наприклад вам потрібно знайти рішення такого математичного виразу: Х: 10 = 7 (в цьому прикладі Х - невідоме ділене, 10 - дільник, а 7 - приватне) .Рішення: Х: 10 = 7; Х = 10 * 7; 10 * 7 = 70; Х = 70.Проверка: Х: 10 = 7; Х = 70; 70: 10 = 7.