Як обрізати дублянку. дублянки в стилі пілот.

Якщо ви вирішили вкоротити стару дублянку , ретельно продумайте її новий зовнішній вигляд. Можна вивчити тенденції моди і зробити з обридлої одягу актуальну річ. Так, взимку 2011-2012 популярні дублені вироби до коліна або в дусі демократичного мінімалізму - до стегна. Пальто можна обрізати навіть до пояса або вище - в гардеробі з'явиться куртка-пілот, немов з модного подіуму.
Вам знадобиться
  • - сантиметр;
  • - розмічальний олівець чи змилок;
  • - кушнірський ніж або технічні леза;
  • - голки для шкіри;
  • - нитки армовані;
  • - машинка для стрижки хутра (або волосся);
  • - молоток і кам'яна підкладка;
  • - наперсток;
  • - гребінець;
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
Розкладіть підлоги дубленого пальто на столі лицьовою стороною верх і намалюйте контур майбутньої нижньої кромки. Для цього рекомендується скористатися обмилки або спеціальним змивається олівцем для розмітки шкіри.
2
Обріжте низ вироби кушнірським ножем або лезом для технічних цілей (типу «Нева» або «Супутник»). Можна не залишати припуск на подгибку - спробуйте виконати модний відкритий зріз; потім його доведеться закріпити ручної рядком.
3
Підберіть тонкі голки для шкіри - вони повинні легко входити в матеріал і бути зручними в роботі, тобто не занадто короткими. Приміром, деякі досвідчені рукодільниці при шиття дублянок використовують голки від №1 (з діаметром 0,6 мм і довжиною 35 мм) до №3 (0,7мм і 40 мм відповідно). Можете пошукати в торгових відділах швейної фурнітури спеціальні - тригранні - голки для ручного шиття хутра та шкіри.
4
Одягніть наперсток, так як при роботі з товстим полотном дубленого вироби неминуча сильне навантаження на пальці і можливі невеликі проколи.
5
Обробіть нижню кромку обрізаної одягу вручну кушнірські швом. Спочатку обережно збрийте внутрішній шар хутра, щоб звільнити внизу дублянки шкіряну смужку висотою приблизно в 0,5 см. Зробити це можна машинкою для стрижки хутра, апаратом зі звичайної перукарні або призначеним для груммер (майстрів по догляду за домашніми тваринами).
6
Візьміть нитки в тон основного виробу. Купуйте спеціальні, для шиття хутра та шкіри, або армовані лляні з лавсаном (штапель) - вони досить міцні, при цьому володіють хорошою еластичністю.
7
Зачешіть ворс дублянки догори і прокладете шов справа наліво. Кладіть маленькі однакові петлі, як при звичайній ручної Обметко, тільки голку необхідно гарувати в одне і те ж місце по два рази. Прокладені строчки повинні нагадувати машинний зигзаг. Вам залишиться пропрасувати оброблений низ дублянки наперстком.
Корисна порада
Якщо ви хочете підігнути низ дублянки, збрийте хутро на відстань 1-1,5 см від кромки; відбийте припуск молотком, уклавши поли пальта на кам'яну підкладку. Прострочіть подгибку на швейній машинці. Якщо апарат не справляється зі шкірою, зробіть пряму строчку вхолосту (без ниток) і прошийте низ вручну по прокладеним отворів.