Як визначити кредитний автомобіль. Як дізнатися в кредиті автомобіль чи ні.

При купівлі вживаного автомобіля існує ймовірність придбати авто, яке знаходиться в заставі у банку. Оформляючи угоду, перевіряйте надійність продавця всіма доступними способами.
Вам знадобиться
  • - ПТС;
  • - паспорт власника;
  • - договір купівлі-продажу.
Інструкція
1
Попросіть продавця показати вам паспорт транспортного засобу (ПТС). Уважно читайте всі позначки, зроблені в даному документі. У вас повинні виникнути питання, якщо на ПТС написано «Дублікат». Дублікати зазвичай видаються при втраті ПТС або власник кредитного автомобіля відновлює паспорт транспортного засобу, т.к. оригінал знаходиться в банку. Часто власником автомобіля вказана якась організація, в цьому випадку вам потрібно буде уточнити - чи не є автомобіль заставним, придбаним в лізинг і т.д. Для вирішення цього питання відвідайте цю організацію для перевірки законності угоди купівлі-продажу автомобіля.
2
Попросіть продавця пред'явити паспорт. Порівняйте П.І.Б. продавця в документі і в ПТС. Якщо вони не збігаються, значить, людина продає авто за дорученням, що теж повинно вас насторожити. Подивіться термін покупки машини попереднім власником - чим менше термін, тим сильніше це вас має насторожити.
3
Для повної впевненості в покупці некредитного автомобіля попросіть у продавця договір купівлі-продажу транспортного засобу. В ньому буде зазначено: як оплачувався автомобіль - готівкою в касу або купувався в кредит.
4
Якщо ви все-таки вирішили придбати автомобіль у даного продавця, ні в якому разі не занижуйте суму в договорі купівлі-продажу. Пишіть реальну суму грошей, яку ви віддали за транспортний засіб. Це вас убезпечить на випадок, якщо авто все ж виявиться кредитним, а банк пред'явить вже вам свої вимоги з повернення застави.
5
Існує організація ВАТ «Національне бюро кредитних історій», тел. (495) 221-78-37, яка надає послугу «Перевірка поточного статусу транспортного засобу». Для отримання інформації потрібно VIN-код автомобіля. В результаті ви отримаєте інформацію по поточному статусу авто, наявність чи відсутність виданих дублікатів ПТС.
6
Список бюро кредитних історій вказаний на офіційному сайті Банку Росії - http://ckki.www.cbr.ru. Зайдіть в розділ «Інформаційні матеріали», у «Переліку бюро кредитних історій, що пройшли державну реєстрацію» ви знайдете довідкову інформацію. Дані про кредитну історію можна отримати безкоштовно один раз на рік, решта заявки здійснюються на платній основі.
7
Існують ресурси, які містять бази даних по кредитним автомобілям. Для цього вам потрібно ввести VIN-код придбаного транспортного засобу. Ось один з них: http://vin.auto.ru.
8
Точно визначити, є автомобіль кредитним чи ні, з 100% -ною гарантією неможливо. Однак убезпечити ви себе можете. При покупці в договорі купівлі-продажу пропишіть: продавець гарантує, що автомобіль не є запорукою по якомусь кредиту в банку або ломбарді.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yDHqbwKSs3Y
Діагностування як елемент техобслуговування передбачає визначення технічного стану машини без розбирання її агрегатів і вузлів. Зазвичай його проводять для того, щоб визначити, чи є необхідність в ремонті або якихось інших заходах з технічного обслуговування автомобіля. Але може бути й спеціальна діагностування при виявленні будь-якої проблеми в експлуатації автомобіля.
Інструкція
1
Зазвичай діагностування проводять на станціях техобслуговування, але в сучасних автомобілях є також і системи самодиагностирования, що допомагають автовласнику визначити, в якому агрегаті автомобіля виникла проблема, а також зберігають дані для подальшої діагностики за допомогою професійного діагностичного обладнання.
2
Система самодіагностики включаться автоматично, якщо один з датчиків автомобіля починає давати відхилення в показаннях. В цьому випадку сам датчик система відключає і включає обхідну програму, а на панелі з'являється відповідний сигнал (check або миготлива іконка двигуна, якщо несправність саме в двигуні, або щось подібне). Якщо показники повертаються в норму, то датчик знову починає працювати в нормальному режимі, але в комп'ютері залишається запис про нештатну ситуацію.
3
Інформацію системи самодіагностики можна вважати і розшифрувати, використовуючи спеціальні коди. Для різних виробників і різних моделей автомобілів ця процедура може бути різною, але принцип зазвичай схожий. Наприклад, у автомобілів Toyota є спеціальний роз'єм під капотом у вигляді пластмасового короба зліва по ходу автомобіля з позначенням DIAGNOSTIC. У автомобілів Nissan діагностичний блок знаходиться під сидінням пасажира або спереду в лівій стійці.
4
Процедура зчитування показань в пам'яті системи самодіагностики різних автомобілів може зажадати замикання роз'ємів (за допомогою будь-якого шматка дроту) або використання викрутки. Є також спеціальні прилади - сканери, що дозволяють знімати показання системи.
5
У японських автомобілів система кодів несправності автомобіля зазвичай побудована на співвідношенні коротких і довгих спалахів відповідних лампочок (світлодіодів) або на панелі приладів, або на самому комп'ютері. Розшифровка співвідношення коротких і довгих спалахів дає цифрові коди, кожному з яких відповідає той чи інший тип помилки. Для визначення типів помилки існують спеціальні таблиці кодів, які можна знайти в документації до автомобіля або на спеціалізованих сайтах.