Як відкрити кабінет масажу. відкрити масажний кабінет висновок сес.

Масажний кабінет - перспективний бізнес, який в майбутньому може бути розширений. Для деяких видів масажу (косметичного, розслабляючого, антицелюлітного) не потрібне ліцензування Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку РФ, що спрощує і прискорює відкриття своєї справи.
Інструкція
1
Якщо ви не збираєтеся займатися лікувальним масажем, мануальною терапією або надавати додаткові терапевтичні послуги, то додаткового ліцензування для відкриття масажного кабінету не потрібно. Але в кожному разі, організацію свого бізнесу починайте з оформлення юридичного статусу в податкових органах.
2
Підшукайте підходяще для масажного кабінету приміщення. Його величина залежить від кількості працюючих в ньому фахівців. Щоб отримати дозвіл СЕС на одного масажиста має припадати мінімум вісім квадратних метрів площі. Зверніть увагу: приміщення не може перебувати в підвалі, в ньому обов'язково наявність санвузла, а також холодної та гарячої води. Крім того, за вимогами СЕС, стіни повинні бути оброблені шпалерами, що миються або плиткою. Обов'язково раз на тиждень повинні проводитися профілактика та дезінфекція.
3
Закупити в магазинах медтехніки спеціальне обладнання для вашого кабінету. Вам будуть потрібні масажні столи і кушетки, для приймальні придбайте диван і стійку. Не забудьте про рушниках і масажних оліях. Якщо поблизу вашого кабінету немає пральні, то доведеться встановити в приміщенні пральну машину.
4
Знайдіть для роботи висококласних масажистів (якщо, звичайно, ви не збираєтеся займатися практикою самі). За санітарно-епідеміологічним нормам, працівники масажних кабінетів повинні бути з середньо-спеціальною медичною освітою, а також мати сертифікат фахівця на даний вид діяльності. Добре якщо вони будуть фахівцями широкого профілю та володіти різними техніками масажу. Це приверне до кабінету більшу кількість відвідувачів. Але знайти відмінного фахівця - найскладніше в організації масажного бізнесу. Зарплата у таких масажистів буває на порядок вище і досягає 50% від загальної вартості масажу.
5
Експерти вважають, що рентабельність масажного кабінету в середньому становить 20-30%, а термін окупності буває 6-7 місяців.
Зверніть увагу
Експерти вважають, що відкрити кілька невеликих кабінетів по місту набагато вигідніше, ніж організувати один великий. А розрахований більш ніж на п'ять масажних місць кабінет вважається економічно недоцільним.
Корисна порада
Звичайний кабінет масажу в майбутньому може перерости в салон або SPA і суттєво збільшити прибуток.