Як відкрити свою справу в сільському господарстві.

Бізнес в селі стає з кожним роком все популярнішим, оскільки знаходить підтримку держави. Існує великий вибір напрямків діяльності, в яких ви не зустрінете собі серйозних конкурентів. Хоча платоспроможність сільських жителів менше, ніж у великих містах, успіх сільського підприємця практично гарантований.
Інструкція
1
Вирішіть, чим саме ви хочете займатися. Найбільш популярні напрямки в сільському бізнесі - бджільництво, рослинництво, екологічний туризм та тваринництво. Якщо ви сумніваєтеся у своїх силах або боїтеся потенційних ризиків, вибирайте напрям, яке потягне за собою мінімум витрат. Відкриваючи підприємство в сільсько господарської галузі, ви можете розраховувати на допомогу від держави у вигляді субсидій і низькопроцентних кредитів.
2
Встаньте на облік в Центр зайнятості населення як безробітного. Напишіть заяву про те, що хочете відкрити власний бізнес в сільськогосподарській сфері. В ЦЗН є спеціальні курси, де вам преподадут основи підприємництва та допоможуть підготувати бізнес-план. Тепер сідайте заяву і проект майбутнього підприємства. Згідно з вашим бізнес-планом, держава надасть вам 80% на розвиток бізнесу. Ви можете розраховувати на додаткові грошові кошти, якщо візьмете на роботу людей з ЦЗН.
3
Зареєструйте своє підприємство в податковій службі і єдиному реєстрі юридичних осіб та оплатіть державне мито. Відкрийте рахунок у банку. Якщо вид діяльності, який ви вибрали, потребує ліцензування, то оформляйте дозволу до того, як поставите фірму на податковий облік.
4
Підберіть приміщення, яке будете використовувати для виробництва. Якщо ви плануєте орендувати площу, то заздалегідь викличте СЕС та пожежну інспекцію для оцінки придатності приміщення.
5
Підберіть персонал на підприємство. Починаючи бізнес в малих масштабах, які не наймайте багато працівників. Пам'ятайте, невелика чисельність кадрів, допоможе ретельніше проаналізувати результат роботи кожного з них.
6
Знайдіть ринки збуту. Якщо ви будете продавати власну продукцію, не потрібно обмежуватися розрахунком тільки на місцевих жителів. Відкрийте точки продажів в найближчих селах або спробуйте зробити інтернет - магазин. Домовтеся з супермаркетами, які перебувають в районному центрі про постачання. Ви можете сподіватися на подібну співпрацю, оскільки ваші ціни будуть нижче, ніж у перекупників.
7
Рекламуйте своє підприємство. Скористайтеся послугами місцевого радіо, телебачення та інтернет-ресурсами. Не нехтуйте розклеюванням листівок та оголошень. Якщо у вас є свої магазини, організуйте акції і проводите дні розпродажів, це допоможе вам залучити приплив покупців.