Як закрити шов на стелі. Скра шов в натяжної стелі.

Проблема нерівностей і тріщин на стелі знайома багатьом. Якщо стельові бетонні плити стикуються з великим перепадом, або ви збираєтеся в'їхати в новобудову, то тоді шви між плитами вимагають підвищеної уваги. Такі нерівності найкраще приховувати під натяжною стелею, або змонтувати підвісну стелю з гіпсокартону. Якщо ви робите ремонт в старій квартирі, то зовсім не обов'язково скрадати висоту стелі, вирівняйте його поверхню сухими сумішами і забудьте про тріщини.
Вам знадобиться
 • - шпатель
 • - суха гіпсова штукатурка
 • - малярська стрічка
 • - пензлик
 • - будівельний міксер
 • - клей ПВА
 • - грунтовка глибокого проникнення
 • - дрібнозерниста наждачний папір
Інструкція
1
Видаліть з шва розтріскану цементну стяжку. Зробіть це за допомогою шпателя або насадки на дриль. Ретельно зачистите розширений шов, щоб там не було ні великих, ні дрібних вивалюється шматочків старого заповнювача.
2
Обеспильте поверхню. Розбавте ґрунтовку глибокого проникнення, як вказано на етикетці. Ширину пензлики вибирайте відповідно до величини шва, який хочете промазати. Пензлик повинна добре входити всередину тріщини, просочуючи ґрунтовкою всю поверхню, щоб було хороше зчеплення з вирівнюючою смесью.Висушіте промазаний шов.
3
Розведіть водою суху гіпсову штукатурку, як написано в інструкції. Перемішайте масу будівельним міксером, щоб не було грудочок. Якщо ви розводите маленький об'єм суміші, то можна перемішувати шпателем.
4
Заповніть підготовленим розчином всі щілини. Якщо тріщина глибока, то наносите розчин у кілька шарів. Щоразу повністю просушуйте попередній шар. Якщо шов між стельовими плитами дуже широкий, то заповніть його монтажною піною. Коли вона висохне, зріжте зайве і нанесіть вирівнює суміш.
5
Коли свіжа штукатурка по шву повністю висохне, промажьте весь шов клеєм ПВА і наклейте малярську стрічку. Ширина малярської стрічки повинна бути більше на пару сантиметрів, ніж шов, для більшої міцності. Зверху на стрічку нанесіть шпаклівку. Висушіть і відшліфуйте поверхню дрібнозернистим наждачним папером.
Зверніть увагу
Замість фінішної штукатурки приклейте на стелю малярний стеклохолст, прогрунтуйте і пофарбуйте його. Якщо в процесі деформації сітка порветься, і знову утворюються тріщини, то вони будуть приховані під полотном.
Корисна порада
Замість малярської сітки, яку приклеюють на стелю, можна скористатися медичним бинтом, марлею або тонкою тканиною. Тканина необхідно спочатку замочити у воді, а потім проутюжить, щоб вона з часом не сіла і неприємно вразила на стелі.
Гіпсокартон легко монтувати, робити з нього прості і складні конструкції на стелі . Він не створює навантаження на перекриття. Основою гипрока є гіпс, який при зміні вологості розбухає або висихає, утворюючи тонкі, але відмінно видимі тріщини в місцях стиків. Тому на етапі ремонту ретельно готуйте всю гіпсокартонну конструкцію до подальшого декоративного оформлення.
Вам знадобиться
 • - малярський ніж;
 • - широка кисть;
 • - шпатель;
 • - грунтовка;
 • - шпаклівка;
 • - серпянка.
Інструкція
1
Розшийте шви між листами гіпсокартону . При монтажі конструкцій на стелі не завжди вдається стикувати його тими місцями, де присутня фабрична фаска. Тому візьміть звичайний гострий або малярний ніж і зніміть саморобну фаску, тобто зріжте краю картону і розширте шви.
2
обмітаючи широкої пензликом місця стиків. Видаліть картонні задирки і пил від гіпсу.
3
Приготуйте ґрунтовку. Звертайте увагу, що в приміщенні з підвищеною вологістю вам потрібна вологостійка просочування. Промажьте шви захисним грунтом за допомогою пензля. Добре просушіть. Кисть після роботи відразу промийте у воді.
4
Приготуйте суміш для заповнення стиків між листами гіпсокартону. Ви можете використовувати готову шпаклівку на латексній основі, яка продається в пластикових відерцях. Вона не дає усадку і добре виглядає на стелі, який буде пофарбований. А можете зробити масу для закладення швів зі звичайної фінішної шпаклівки, яку напевно придбали для ремонту.
5
Насипте в відро необхідну кількість гіпсової фінішної суміші, залийте водою і розмішайте будівельним міксером, який закріпіть на дрилі. Маса нагадує по консистенції густу сметану, вона не повинна стікати зі шпателя. У готової шпаклівки однорідна структура. Будь-який не размешения грудочку або шматочок старої суміші зіпсує вашу роботу. Він залишить на оштукатуреній поверхні борозни, які важко видалити.
6
Зачепите нешироким шпателем невелику кількість шпаклівки. Вдавлюючи масу в стик між листами, розмазуйте її вздовж усього шва.
7
Відріжте шматок серпянки, який відповідає довжині прошпаклевать шва. Приклейте її в місці стику на вже нанесену свіжу гіпсову масу. Розрівняйте і пропрасуйте все шпателем. Сітка повинна бути щільно втиснула в шпаклівку. Дайте час повністю висохнути закрити стики.
8
Закріпіть мелкозернистую наждачний папір в спеціальній машинці або на звичайному дерев'яному бруску. Надіньте респіратор і будівельні окуляри. Ошкурьте всі шви. Поверхня повинна вийти зовсім рівною.
9
Промажьте обкоровані шви ґрунтовкою і просушіть. Тепер ваш стеля готова до фарбування або обклеювання шпалерами.