Як запустити другу ОС.

При установці декількох операційних систем важливо правильно налаштувати параметри їх запуску. Звичайно потрібно домогтися відображення всіх доступних систем в окремому меню після включення комп'ютера.
Інструкція
1
Одна з найпопулярніших проблем - відсутність можливості запустити Windows Seven після установки Windows XP. Вона обумовлена тим, що завантажувальний сектор «Сімки» розташований на окремому локальному диску. Скористайтеся командної рядком для виправлення подібної несправності.
2
Завантажте операційну систему Windows XP. Вставте у привід диск з файлами «Сімки». Відкрийте меню «Мій комп'ютер» і подивіться, яка буква була присвоєна DVD-приводу з потрібним диском.
3
Тепер натисніть клавіші Win і R. Дочекайтеся запуску меню «Виконати». Наберіть команду cmd і натисніть клавішу Enter. Зачекайте, поки відкриється консоль Windows.
4
Введіть команду F: і натисніть Enter. В даному випадку F - буква DVD-приводу. Наберіть cd boot для переходу до зазначеної папці. Тепер запустіть програму виправлення завантажувального сектора. Для цього введіть команду bootsect.exe/nt60 all і натисніть Enter.
5
Якщо ви перезавантажитеся буде виконаний автоматичний вхід в систему Windows Seven. Для створення меню вибору ОС перейдіть в командному рядку до диску D, на якому встановлена «Сімка».
6
Введіть команду cd windows \ system32 для переходу до вмісту потрібного каталогу. Тепер по черзі введіть потрібні команди, розділяючи їх натисканням клавішу Enter: bсdedit/create {ntldr}/d "Win XP" bсdedit/sеt {ntldr} description "Win XP" bсdedit/set {ntldr} device pаrtition = С: bcdedit/sеt { ntldr} path \ ntldrbcdеdit/displayоrder {ntldr}/addlast.
7
Після виконання даного алгоритму перезавантажте комп'ютер. Через деякий час відкриється меню вибору операційної системи. Виділіть потрібну ОС і натисніть клавішу Enter.
8
Якщо ви все-таки перезавантажили комп'ютер після відновлення завантажувача Windows Seven, то при роботі з консоллю введіть команду bcdеdit/set {ntldr} devicе partitiоn = \ Device \ HarddiskVolume1 замість рядка bcdtdit/sеt {ntldr} device pаrtition = C :.
Деякі користувачі персональних комп'ютерів крім присутності на жорсткому диску основної системи вирішуються на установку додаткової. При виконанні всіх інструкцій майстра по установці ПО виникнути проблем не повинно.
Вам знадобиться
  • Установчий диск з операційною системою.
Інструкція
1
Для завантаження другої операційної системи з одного жорсткого диска необхідно створити кілька розділів. В принципі, обидві системи можна встановити на один диск, але при цьому ви можете втратити частину даних, тому не варто ризикувати. Перед інсталяцією другої системи необхідно розбити жорсткий диск на декілька розділів, якщо цього не було зроблено заздалегідь. Скористайтеся однією з наступних програм: Partition Magic або Acronis Disk Director.
2
Перед розбиттям жорсткого диска необхідно зберегти всю важливу інформацію на змінних носіях (CD/DVD-диски, flash-накопичувачі). Це дії не дозволять видалити потрібні файли і каталоги з вашого жорсткого диска. В деяких випадках при створенні нових розділів для зменшення часу очікування завершення операції доводиться їх форматувати.
3
При встановленні двох операційних систем на жорсткий диск загальним об'ємом не більше 320 Gb рекомендується створювати 3 розділу: диски «C:» і «D:» будуть використані в якості системних, а диск «E:», як логічний ( для зберігання інформації). Може так вийде, що одна з перерахованих букв буде зайнята CD/DVD-приводом. Не варто переживати, в цьому випадку диски придбають імена «D:» і «E:» або «E:» і «F:».
4
Відкрийте лоток CD/DVD-приводу і вставте інсталяційний диск. Перезавантажте комп'ютер: натисніть меню «Пуск», виберіть пункт «Вимикання», а потім «Перезавантаження» або відразу «Перезавантаження».
5
При завантаженні комп'ютера натисніть кнопку Delete, F2 або Tab, щоб потрапити в меню BIOS Setup. В розділі Boot вкажіть першим джерелом завантаження ваш привід. Для збереження змін і перезавантаження натисніть клавішу F10 та виберіть Yes.
6
Якщо ви встановлюєте першу за рахунком операційну систему, в якості основного розділу варто вибрати диск «С:». Для другої операційної системи зазвичай використовується другий за рахунком розділ, як правило, диск «D:». В іншому інсталяція обох систем виконується так само, як і у випадку з однією операційною системою.
7
Після завершення установки перезавантажте комп'ютер. При завантаженні комп'ютера ви побачите варіанти завантаження, наприклад, Windows XP і Windows Seven. Перемістіть курсор на потрібний рядок і натисніть клавішу Enter.