Як підвищити власну самооцінку.

Занижена самооцінка заважає нормальній життєвої самореалізації. Людина, що не впевнений у собі і своїх силах, часто відчуває труднощі в побудові кар'єри та особистих взаємин з іншими людьми. Існують деякі способи для підняття самооцінки.
Вам знадобиться
  • - велике дзеркало;
  • - крісло;
  • - загальна зошит;
  • - ручка;
  • - абонемент в спортзал;
  • - відвідування салону краси;
  • - участь в акціях благодійності.
Інструкція
1
Виконайте вправу № 1 - «Відображення в дзеркалі». Для цього вам потрібно кожен день перед дзеркалом милуватися собою. Виберіть велике незбиране дзеркало, влаштуйтеся перед ним зручніше (наприклад, в кріслі). Зосереджено розглядайте свою зовнішність, чи не лаючи себе за будь-які вади. Спробуйте помітити свої переваги, щось, що вас прикрашає. Ви повинні випробувати почуття любові і захоплення по відношенню до себе. Пам'ятайте, ваше завдання - навчитися себе поважати. Говоріть собі компліменти, розхвалюють очі, волосся, фігуру. Через 5-6 таких сеансів ваша реакція на власну зовнішність зміниться в позитивну сторону.
2
Щодня виконуйте друга вправа - «Облік досягнень». Заведіть щоденник (візьміть загальний зошит з красивою обкладинкою або щоденник). Записуйте в нього навіть найменші свої перемоги. Адже вам потрібно знати, що саме ви робите цінного у власних очах і очах інших людей, і скільки щоденних досягнень у вас трапляється. А про можливі невдачі просто забудьте - вони бувають у всіх. Не шкодуйте часу на подібні звіти, пам'ятайте, що ви тим самим працюєте над собою.
3
Переходьте до третього вправі: «Придумай себе». Подумки, а краще на папері, сформуйте образ ідеального себе, «прорисовуючи» всі деталі, вчинки, зовнішність. А потім необхідно вчитися йому відповідати, це не так вже й складно. Сприймайте все це, як якусь гру, здатну допомогти вам обіграти вашого «противника» - невпевненість у собі. Придумайте свою життєву філософію!
4
Крім виконання перерахованих вище вправ, спирайтеся на деякі життєві принципи, які допомагають впоратися з низькою самооцінкою. Не захоплюйтеся жалістю, так як це не що інше, як приховане приниження. Поважайте себе, намагайтеся бути сильною, повноцінною особистістю.
5
Думайте позитивно. Відмовтеся від похмурих думок. Життя приносить вам те, що ви від неї очікуєте.
6
Не порівнюйте себе з іншими, особливо якщо це не на вашу користь. Проводьте порівняння тільки себе сьогоднішнього з собою вчорашнім.
7
Не бійтеся труднощів. Будь-які труднощі зроблять вас сильніше, але тільки у випадку, якщо ви не будете пасувати перед перешкодами і навчитеся долати їх.
8
Робіть добро. Не відмовляйте людям у допомозі, піклуйтеся про своїх ближніх, беріть участь у різних благодійних акціях. Все це сприятиме вашому особистісному зростанню.
9
Не зловживайте самокритикою. Дозвольте собі бути недосконалим. Адже ви не стодоларова купюра, щоб всім подобатися.
10
Доглядайте за собою, запишіться в спортзал. Треноване сильне гарне тіло позитивно впливає на внутрішній дух. Сходіть в перукарню, поновіть гардероб, зробіть ремонт в будинку або хоча б генеральне прибирання. Все це відіграє важливу роль у підвищенні самооцінки.
11
Відкривайтеся нових знань, кожен день намагайтеся дізнатися щось нове, будьте допитливі.