Як дізнатися, чи є у мене тромби. Як позбавиться від червоної точки на тілі.

Тромбофлебіт є серйозним захворюванням, яке нерідко призводить до небезпечних ускладнень (інфарктів і інсультів). Якщо ви підозрюєте можливість тромбоутворення у себе, необхідно не відкладаючи звернутися до лікаря. Для того щоб перевірити наявність тромбів в організмі, існують спеціальні дослідження.
Вам знадобиться
  • - огляд своїх нижніх кінцівок;
  • - консультація лікаря;
  • - коагулограмма;
  • - УЗД;
  • - флебографія;
  • - плетизмография.
Інструкція
1
Уважно огляньте свої ноги. Тромби найчастіше утворюються в кінцівках. Якщо ви помітили ущільнення і почервоніння в області вен, відчутний біль при натисканні - можна говорити про тромбофлебіті. Ще одним симптомом даного захворювання є підвищення температури шкіри ураженої ділянки. Може спостерігатися ознака Гоманса - при тильному згинанні стоп виникає болючість в литкових м'язах. Зверніть увагу, однорідні чи шкірні покриви нижніх кінцівок. Тромбоз вен може протікати безболісно, але ноги міститимуть ділянки з набряками і синюватим відтінком шкіри. Другорядними симптомами захворювання є слабкість, нездужання, підвищення загальної температури тіла. У лежачих хворих часто розвивається флеботромбоз глибоких вен гомілки.
2
Зверніться до фахівця, якщо ви помітили у себе подібні ознаки. Швидше за все, вам призначать сукупність аналізів крові, які визначать стан іантизсідальної систем, звану коагулограма. За результатами цих аналізів можна швидко поставити діагноз, вчасно помітити початок будь-яких ускладнень, точно оцінити ефективність лікування. Дані аналізи проводяться строго натщесерце і виявляють рівень тромбоцитів, протромбіну і фібриногену у вашій крові. Крім того, вам можуть призначити ультразвукове дослідження, плетизмографію і флебографию. Прилади високої чутливості зможуть визначити як тромб, так і найменше порушення кровотоку, а також дефекти заповнення судин кров'ю.
3
Візьміть до відома, що ви перебуваєте в зоні ризику (у вас є схильність до тромбоутворення), якщо: у вас спостерігається патологія згортання крові; варикозне розширення вен; хвороби серця і судин; захворювання печінки; аутоімунні захворювання; післяопераційний період, приймаєте ліки, що провокують появу тромбів (наприклад, варфарин); курите.
4
Не варто забувати й про небезпечні ускладненнях, які можуть виникнути, якщо тромб почне рух вгору по тілу. Найнебезпечніші з них - сепсис (зараження крові) і тромбоемболія легеневої артерії - можуть привести до смерті хворого. Тому виконуйте всі рекомендації лікаря і проходите своєчасну діагностику.