Як зварити клей з борошна.

Незважаючи на появу в магазинах величезного розмаїття шпалерних клеїв, клей з муки або крохмалю і раніше користується популярністю. На відміну від покупних, він дозволяє приклеювати шпалери навіть до поверхонь, покритим олійною фарбою або оліфою.
Вам знадобиться
  • - житня або пшенична мука;
  • - вода;
  • - плита;
  • - посуд;
  • - столярний клей;
  • - клей ПВА;
  • - марля або сито.
Інструкція
1
Для варіння клею візьміть житню або пшеничну муку крупного помелу. В крайньому випадку, можна взяти будь-яку іншу муку, але клеять готового клейстеру в такому випадку можуть бути менш вираженими.
2
В чашці розведіть 200 граммjd борошна з невеликою кількістю холодної води. Намагайтеся, щоб не було грудок, для цього воду додавайте поступово, до густоти сметани або кефіру, і ретельно вимішують лопаткою або ложкою.
3
В емальовану каструлю налийте літр води і доведіть до кипіння. Розмішуючи воду ложкою, поступово вилийте в неї розведену муку. Вливайте розчин тонкою цівкою, щоб утворилося як менше грудок.
4
Інтенсивно заважайте клейстер 2-3 хвилини, потім зніміть його з вогню. Залиште його остигати при кімнатній температурі до 30-40? С, потім процідіть через марлю або сито. Врахуйте, якщо ви будете використовувати клейстер гарячим, малюнок або фарба на шпалерах деформується.
5
Щоб поліпшити клеять розчину, додайте в нього клей ПВА або столярний клей, в розрахунку 10-20 грамів на літр клейстеру. В такому випадку розведіть борошно в холодній воді і додайте в окріп, постійно розмішуючи. Окремо розпустіть у воді клей і влийте його в отриманий клейстер. Продовжуйте варити суміш, не забуваючи весь час помішувати. Коли клейстер почне набувати синюватий відтінок і пузиритися, зніміть його з вогню і остудіть.
6
Якщо вам потрібно наклеїти світлі шпалери і необхідний прозорий клей, замість борошна використовуйте картопляний крохмаль. Готуйте його тим же способом, що і клейстер з борошна.
Зверніть увагу
Клейстер з додаванням столярного клею може залишати на шпалерах рудуваті плями, тому постарайтеся не використовувати його для обклеювання приміщень світлими шпалерами. При цьому він прекрасно підійде для грунтовки стін і стелі перед початком обклеювання, причому грунтувати поверхню найкраще гарячим клейстером.
Корисна порада
Завжди варіть стільки клейстеру, скільки зможете використовувати в той же день. Через добу клеюча здатність клею з борошна або крохмалю значно знижується.