Як вибирати шубу з хутра норки. Як визначити якість норковій шуби.

Норковая шуба - покупка не на один сезон. Тому підійти до її вибору потрібно з усією серйозністю. Витративши час на підбір ідеальної шубки, ви повинні бути впевнені, що через тиждень-іншу не понесете покупку назад в магазин. Гарна шуба може радувати свою господиню кілька років, не втрачаючи своїх якостей.
Інструкція
1
Зважившись на покупку, звертайтеся в спеціалізовані хутряні магазини. Чим ширше вибір, тим більше шансів виявити шубу , про яку ви мрієте. Якщо ви плануєте підібрати модель на ринку або придбати шубу у приватного продавця, майте на увазі, що в разі виявленого в процесі шкарпетки дефекту ви не зможете повернути покупку.
2
Виберіть кілька моделей і приміряйте їх. Шуба повинна добре сидіти, не зволікати, чи не перекошуватися. Якщо ви плануєте носити хутряне пальто з жакетом або товстим трикотажем, що не приміряйте його на тонку водолазку. Особливо уважно оціните посадку в плечовому поясі і в області грудей. Чи не тіште себе, що шуба з часом «сяде» по фігурі. Якщо ви відчуваєте дискомфорт, пошукайте іншу модель.
3
Оцініть вага шуби. Якщо вона занадто важка і жорстка, швидше за все, у хутра погано оброблена міздря. Гарна шуба повинна бути м'якою, пластичною, вона добре облягає вигини тіла.
4
Струсніть хутряне пальто. Від нього не повинні відділятися дрібні ворсинки, воно не повинно гриміти або шарудіти. Правильно оброблений хутро не видає різких запахів, його шерстинки щільно тримаються на мездре, не обламуються і не настовбурчуються. Проведіть долонею по хутрі - він повинен бути гладким, однорідним, з ворсом, лежачим в одному напрямку.
5
Якщо шуба забарвлена, потріть хутро чистим носовою хусткою. Помітивши на тканини слід, відмовтеся від покупки - неякісні барвники зустрічаються не так уже й рідко. Така шуба може зіпсуватися після першого ж снігопаду.
6
Загляньте під поділ шуби. Довгі моделі зазвичай не зашивають, щоб покупці могли особисто переконатися в якості обробки хутра. Зашита підкладка - привід насторожитися. Можливо, виробникові або продавцеві є що приховувати. Помацайте мезру - вона не повинна бути вологою або жорсткою. Добре вироблена міздря суха, гладка і шовковиста на дотик.
7
Огляньте шви. Переконайтеся, що шуба зшита акуратно, без перекосів і незастроченими ділянок. Підкладкова тканина повинна бути достатньо щільною - якщо виробник заощадив на якості, вже через місяць шкарпетки шви на плечах і в проймі можуть розійтися, а зашити їх буде проблематично. Перевірте наявність гачків. Якщо одного-двох не опиниться, вимагайте знижку на шубу. Це стосується й інших невеликих дефектів - наприклад, затяжки на підкладці.
Носкість є головною якістю будь-якого хутряного вироби. Норка - унікальний хутро. Мало того, що вона дуже шкарпетках, норка ще і незвичайно красива і витончена. Якісна шубка з цього хутра буде радувати і гріти вас десять і навіть більше сезонів. Однак, купуючи норку , слід бути обережними, щоб не купити підробку. А як відрізнити справжню норку ?
Інструкція
1
Купуйте хутряні вироби тільки в салоні або магазині. При сучасних способах обробки і стрижки хутра, тільки там, в примірочної, ви зможете ретельно оглянути й помацати шубку, оцінити якість обробки хутра і швів, перевірити стійкість забарвлення.
2
Пам'ятайте хутро в руках. У норки він досить жорсткий, але не колючий. Якщо хутро дуже м'який, то це, швидше за все, фарбований кролик, якого часто видають за норку . Підробку з бабака видасть колючий хутро.
3
Порівняйте довжини остьового волосків хутра. У норки вони рівної величини. Хутро бабака дуже схожий на норковий, але остевиє волоски у нього різної довжини.
4
Оцініть пластичність хутра. У норки хутро пружний і відразу ж повертає свою форму. Якщо ж хутро не пластичний, жорсткий і стовбурчиться, то замість норки вам намагаються продати виріб з тарбагана - монгольського бабака. На таку підробку цілком можна нарватися, купуючи шубу «Made in China».
5
Крім підробок з дешевого хутра, існує небезпека купити норку більш низького, ніж заявлено, якості. Огляньте мездру - зворотну сторону шкурки. За дорогу чорну норку з фіолетовим або синім відливом, можуть видавати більш дешевий перефарбований хутро. Якщо хутро не перефарбовували, то міздря буде світла.
6
Розсуньте хутро і подивіться на підпушок. Іноді за дорогу канадську норку видають хутро більш низького сорту, який має рідкісний підпушок. Якщо міздря просвічує, то цей хутро не має нічого спільного з канадською норкою.
7
Будьте уважні, купуючи шубу. Пам'ятайте, що хутро не повинен обсипатися, а шви - прощупується. Крім виду хутра, вас можуть обдурити і продати виріб не тієї країни-виробника, на яку ви розраховували. Огляньте шубу на предмет фірмових лейблів і малюнків на підкладці. Природно, якщо вони виглядають пришитими недбало або у вас виникли сумніви в їх справжності, то купувати таке хутряний виріб не варто.