Як вибрати насос для дачі. підключення насоса до сважін.

Відсутність централізованого водопостачання змушує власників багатьох дач і приватних будинків використовувати воду з колодязів та свердловин. Щоб вона подавалася без перебоїв і з хорошим тиском, необхідно правильно вибрати насос .
Інструкція
1
Визначальним фактором при виборі типу насоса є відстань від поверхні землі до дзеркала води в колодязі або свердловині. Якщо вона не перевищує 5-7 метрів, можна використовувати встановлений нагорі відцентровий насос. Якщо знаходиться глибше, слід зупинитися на заглибних моделях, що опускаються безпосередньо в воду.
2
За принципом дії заглибні насоси діляться на вібраційні і відцентрові. До перших відноситься відомий багатьом «Малюк», приміром представників другого типу є насоси марки «Водолій».
3
Вибираючи насос, враховуйте і те, чи будете ви користуватися водопроводом в зимовий час. Наземний відцентровий насос необхідно утеплювати або розміщувати в теплому приміщенні, так як на холоді замерзла вода може розірвати його корпус. Відцентровий насос не можна розміщувати далеко від колодязя або свердловини, ця відстань не повинна перевищувати трьох метрів.
4
До недоліків відцентрового насоса належить і те, що він погано працює при перепадах напруги, частих для сільської місцевості та дачних селищ. Слабкого напруги мережі може не вистачити на те, щоб електромотор насоса розкрутився. При використанні автоматичної системи по дачі води в будинок це може привести до спрацьовування захисту насоса (термореле) або, за відсутності такої, до перегорання його обмотки.
5
Більше невибагливими і надійними в цьому плані є заглибні насоси. Їх не потрібно утеплювати, вони можуть подавати воду з глибини в десятки метрів. Більшість заглибних насосів, окрім «Малюка», який забезпечить достатньо невелику подачу води, придатні для роботи з гідроакумуляторами і системами автоматичного включення. Це дозволяє автоматизувати подачу води, з'являється можливість користуватися будь сантехнікою.
6
При виборі погружного насоса виходите з глибини, з якого потрібно подавати воду, і ваших фінансових можливостей. Вібраційні насоси можуть качати з глибин до декількох десятків метрів. Відцентрові - наприклад, «Водолій», в залежності від модифікації можуть піднімати воду з глибин до 150 метрів. Але і вартість їх вище. Так як в корпусі таких насосів встановлений електродвигун, вони потребують стабільному напрузі живлення.