Як закрити міжпанельні шви квартири. чи можна за допомогою монтажної піни закласти межпанельние щілини в квартирі.

Один з поширених недоліків панельних будинків - погана герметизація міжпанельних швів, через що з настанням похмурої і холодної погоди жителі починають чітко відчувати поддуванія з щілин, підвищену вологість і інші неприємні наслідки. Якщо ваше будинкоуправління не поспішає закладати міжпанельні шви зовні, спробуйте хоча б закрити їх зсередини своєї квартири.
Вам знадобиться
  • - металева щітка;
  • - пилосос;
  • - губка;
  • - монтажна піна;
  • - стрічка ПСУЛ;
  • - пенополіуретановий утеплювач;
  • - дерев'яна лопатка;
  • - мастика або герметик.
Інструкція
1
Приберіть всю обшивку стіни зсередини, шпалери, гіпсокартонні конструкції, керамічну плитку і т.д. Повністю розшийте шов і очистіть його від сміття. Не шкодуючи, видаліть все, що відшаровується і відвалюється. Продерся всі шви жорсткої металевої щіткою, потім виметіть весь сор. За допомогою пилососа з довгою насадкою очистіть щілину від сміття і пилу, якщо є можливість - протріть її вологою губкою.
2
Підберіть пенополіуретановий утеплювач, товщиною трохи більше шва (на 10-20%) і розкроїте його так, щоб заповнити всю щілину, при цьому з мінімальною кількістю стиків. Зверніть увагу, уздовж цей матеріал розрізати не можна, оскільки він втрачає свої властивості. Можна використовувати як порожнистий (у вигляді трубки), так і цільний утеплювач.
3
Візьміть балон монтажної піни і залийте шов по всій довжині, використовуючи пістолет з довгою насадкою. Не старайтесь заповнити шов повністю, врахуйте, що піна при розширенні збільшиться приблизно в 3 рази. Вона заповнить собою всі порожнечі і щілини, а застигне тільки через добу. Якщо шов наскрізний, постарайтеся захистити піну від дії прямих променів сонця, проклавши шов перед заливкою широкою стрічкою ПСУЛ.
4
Не чекаючи того моменту, коли піна застигне, прямо в неї укладете пенополіуретановий утеплювач. За допомогою дерев'яної лопатки утрамбуйте його в шов, намагаючись не порвати і максимально точно зістикувати по довжині.
5
Укладайте утеплювач в міжпанельний шов щільно, але не дуже глибоко, він не повинен виступати з шва, але в той же час має залишитися місце для мастики. Тому кладіть його так, щоб залишилося поглиблення в 1-3 мм. Після того як конструкція застигне, нанесіть герметизирующую мастику, наприклад, будь-який вітчизняний герметик.
6
Замість утеплювача можете використовувати штукарурний склад. В такому випадку заповніть шов на 2/3 монтажною піною, а іншу частину шва закрийте цементно-піщаною сумішшю, зрівнявши шов з внутрішньої стіною. Щоб уникнути пересихання і розтріскування шва, час від часу оббризкуйте його водою, особливо, якщо у вас під час робіт включено центральне опалення.
Готуй шви з літа, - мабуть, так можна перекласти російську народну приказку, якщо порушене питання про порушення тепла і затишку в панельних будинках в зимовий період часу або при настання негоди. Не слід забувати, що якщо в квартирі будуть мокнути, а потім і зовсім промерзати кути, то запах вогкості або затхлості вам забезпечений, що в свою чергу говорить лише про те, що в міжпанельних швах порушена герметизація.
Вам знадобиться
  • поліуретановий герметик, будь-який хороший утеплювач і герметизуючий матеріал (фахівці допоможуть вибрати), монтажна піна.
Інструкція
1
Крім відчутних неприємностей, погана герметизація міжпанельних швів веде руйнуванню панелей з подальшою корозією арматурних з'єднань. Щоб запобігти незворотний процес і створити сприятливу атмосферу в квартирі, зробіть заделку міжпанельних стиків. Якщо ви при цьому бажаєте підвищити температуру в своєму будинку, то вам буде необхідно утеплити сполуки будинкових панелей.
2
Запасіться необхідними робочими матеріалами, стежте, щоб вони були якісними, інакше не вийде потрібного ефекту.
3
Заповніть всі міжпанельні порожнини поліуретановим герметиком і розподіліть рівномірно утеплювач всередині шва.
4
Залийте залишилися порожнини обраним герметизирующим матеріалом, це потрібно, щоб попередити проникнення води.
5
Тепер вам має бути другий етап - виконання ремонтно-відновлювальної схеми, розширте міжпанельний шов, ретельно очистіть його від старих матеріалів. Нанесіть на нього монтажну піну, почекайте поки схопить.
6
Нанесіть утеплювач і, в ув'язненні, помістіть обраний розчин для герметизації скріплення міжпанельних стиков.Важно знати, що герметизувати шви можна тільки в суху або холодну погоду, у жодному разі не при підвищеній важливості повітря: вода зведе нанівець всі ваші зусилля, за рахунок своїх властивостей розширюватиметься взимку.
7
Враховуйте, що для оптимізації різних міжпанельних швів може не надати належного ефекту одна і та ж технологія. В одних випадках вам буде достатньо замазати тріщини, але в інших без заповнення міжпанельного простору і укладання утеплювача просто не обійтися.