Як правильно намотувати бинти.

Компрессионная терапія застосовується при хронічної венозної недостатності з давніх часів. Цей вид лікування вважається найбільш дієвим для збереження пружності вен. Правильно зафіксований еластичний бинт усуває можливість зворотного потоку крові, тим самим знімаючи венозний застій. Відбувається зменшення діаметра вен, набряки спадають, відчуття важкості в ногах, властиве захворюванню, значно зменшується.
Інструкція
1
Бинтування корисно при будь-якому вигляді венозної недостатності, тільки слід правильно накласти і закріпити бинт. Підберіть еластичний бинт, необхідної ширини, довжини і ступеня розтягування.
2
Безпосередньо перед бинтуванням полежіть, піднявши ноги вище голови, протягом 10 хвилин.
3
Накладіть кінець бинта на злегка підняту ногу на стопу від щиколотки до основи пальців і бинтуйте знизу вгору гомілку і стегно.
4
Кожен шар бинта накладайте з перекриванням попереднього на 50-70%. Найбільш сильний натяг бинта має припадати на кісточку, до верху ноги натяг має зменшуватися.
5
Обов'язково зафіксуйте виток бинта на п'яті, так званий «замок», це виключає зісковзування бинта при русі.
6
Останній шар бинта накладіть на 5-10 см вище ураженої ділянки вен. Кінець бинта зафіксуйте кліпсами або безпечної шпилькою.
7
Після накладення бинта походіть протягом 30 хвилин, при вірному накладення бинта в стані спокою кінчики пальців можуть злегка посиніти, але при русі все має нормалізуватися.
8
Рекомендується накладати еластичні бинти і на зап'ясті, якщо робота пов'язана з великим навантаженням на руки. Обмотайте повне коло, почавши з внутрішньої сторони зап'ястя.
9
Зробіть оборот бинта по діагоналі вниз через зовнішню частину кисті між великим і вказівним пальцями, а через долоню поверніться до зап'ястя.
10
Потім обмотайте бинт навколо зап'ястя і повторіть другий оборот «вісімкою».
11
Обмотайте зап'ясті і зробіть кілька оборотів вгору по руці, наполовину покриваючи попередній шар. Закріпіть бинт безпечної шпилькою.
Зверніть увагу
Використання еластичних бинтів рекомендується для зниження професійних болів при роботі, пов'язаній з тривалим перебуванням стоячи, в одноманітній позі, спортсменам, при травмах ніг і рук та ін.
Корисна порада
Еластичні бинти рекомендується прати в міру забруднення, але не рідше 1 разу на тиждень. Робити це краще вручну, попередньо склавши в спеціальний мішечок для прання білизни.